Wiosenna aktualizacja Windows 10 „opóźniona”. Zamiast niej garść poprawek

Wiosenna aktualizacja Windows 10 „opóźniona”. Zamiast niej garść poprawek

Wiosenna aktualizacja Windows 10 „opóźniona”. Zamiast niej garść poprawek
10.04.2018 20:16, aktualizacja: 10.04.2018 20:28

Teoretycznie o opóźnieniu nie może być mowy, bo przecież Microsoft nie potwierdził, że Spring Creators Update, kolejna duża aktualizacja Windowsa, ukaże się właśnie 10 kwietnia. W praktyce jednak to właśnie ten termin wskazywało wielu dziennikarzy od lat będących najbliżej Redmond. Niestety, wygląda na to, że ich źródła się myliły, bądź Microsoft dopina jeszcze ostanie guziki. Zamiast udostępniania dziś wiosennej aktualizacji Windowsa 10, otrzymaliśmy od Dony Sarkar komunikat jedynie o garści poprawek do kompilacji insiderskich.

Heads up #WindowsInsiders we have released KB4100375 (OS Build 17133.73) to Windows Insiders running Build 17133 in the Fast, Slow, and Release Preview rings https://t.co/M4B9Knjjdp

— Dona Sarkar (@donasarkar) 10 kwietnia 2018Nowa kompilacja Windowsa oznaczona została numerem 17133.73 (jest zatem już naprawdę blisko!) i zainstalować mogą ją członkowie programu Windows Insider korzystający ze wszystkich kanałów, oczywiście poza Skip Ahead, a zatem Slow Ring, Fast Ring i Release Preview. Jak nietrudno się domyślić, aktualizacja KB4100375 nie przynosi żadnych nowych funkcji, a jedynie garść łatek dla między innymi Edge’a, ostatnich szlifów, przed wydaniem Spring Creators Update. Można nawet powiedzieć, że nowa wersja systemu otrzymała łatki bezpieczeństwa jeszcze przed samą premierą.

Wobec producenta systemu nie sposób mieć oczywiście większych zarzutów – wszak nikt nie obiecywał, że Spring Creators Update ukaże się właśnie dziś. Ciekawi natomiast zaskoczenie dziennikarzy, którzy od lat są autorami najbardziej wiarygodnych przecieków i najświeższych informacji z Microsoftu. Ich tweety zebrał serwis askwoody.com. I've heard the RS4 rollout has been delayed. Won't be coming today now.

— Zac Bowden (@zacbowden) 10 kwietnia 2018Brad Sims nazywa sytuację dziwną, na co Paul Thurott wskazuj, że miało miejsce „utrudnienie” (ang. hitch, co ciekawe wszyscy komentatorzy używają zgodnie właśnie tego słowa, co może wskazywać na jedno źrodło), które opóźniło premierę. Zac Bowden, który twierdzi, że zasięgnął języka u swojego źródła, jednoznacznie stwierdza, że premiera wiosennej aktualizacji została opóźniona i nie nastąpi dziś. Nie wskazuje jednak na konkretne daty.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)