Wire chce nas przekonać, że potrzebujemy kolejnego komunikatora

Wire chce nas przekonać, że potrzebujemy kolejnego komunikatora
Paweł Piskurewicz

03.12.2014 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do sklepów mobilnych App Store oraz Google Play trafił dziś kolejny multiplatformowy komunikator. Pomimo kilku zalet jego premiera zapewne przeszłaby bez większego rozgłosu. Takich aplikacji jest wiele. Jednak z powodu zaangażowania w projekt jednego ze współzałożycieli komunikatora Skype, Wire ma zapewniony łatwiejszy start niż pozostałą konkurencja.

Główną zaletą Wire oraz tym co wyróżnia go na tle innych ma być interfejs i jego wykonanie. Autorzy opisują go jako piękny. Jest w tym sformułowaniu sporo prawdy. Rzeczywiście Wire potrafi zachwycić wykonaniem, troską o graficzne detale. Niestety kosztem tego ucierpiała przejrzystość interfejsu. Zamiast umieścić 2-3 dodatkowe przyciski na ekranie, musimy uczyć się i zapamiętywać gesty do ich wywołania.

Obraz

Aby skorzystać z Wire niezbędne jest założenie konta. Naszym identyfikatorem będzie adres mailowy. To za jego pomocą znajomi będą w stanie nas odnaleźć. Wire pozwala na komunikację głosową oraz tekstową. Rozmowy wideo są planowane w przyszłości. W czacie rozmowy możemy przesyłać również obrazy. Aplikacja wspiera dodatkowo linki z YouTube oraz SoundCloud, które pozwalają uruchamiać multimedia z poziomu komunikatora.

Autorzy zapewniają, że ważne jest dla nich bezpieczeństwo naszych rozmów. Są one szyfrowane. Dodatkowo siedziba firmy mieści się w Szwajcarii, ma to utrudnić dostęp do naszych danych.[img=mac2]Jedno z haseł reklamowych Wire głosi It’s everywhere. Phone, desktop or tablet. Bardzo ciekawe i ryzykowne stwierdzenie biorąc pod uwagę, że aplikacja nie dysponuje wersją na system Windows. Przy obecnym braku wersji www (jest w planach) z komunikatora mogą korzystać jedynie posiadacze Androida (minimum 4.4) iOS (minimum 8.0) i OS X (10.9 i wyżej). Oczywiście to wciąż spora grupa odbiorców, jednak brak wersji na system Windows może być czynnikiem zniechęcającym.

Obraz

Wire to tak naprawdę kolejny komunikator. Trudno nie zgodzić się z autorami że wygląda pięknie, jednak nie to jest najważniejsze w tego typu aplikacjach. Zwłaszcza gdy kosztem ładnych animacji cierpi intuicyjność interfejsu. W Wire nie znajdziemy żadnych nowatorskich rozwiązań, które zdecydowanie umilą bądź też ułatwią naszą komunikację. Program w wersji Androida i iOS możecie pobrać z naszej bazy aplikacji, edycję na OS X znajdziecie w sklepie App Store.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także