WizMouse: przewijanie w nieaktywnym oknie na Windowsie 7 i starszych

WizMouse: przewijanie w nieaktywnym oknie na Windowsie 7 i starszych

WizMouse: przewijanie w nieaktywnym oknie na Windowsie 7 i starszych
04.12.2017 14:27

Korzystający z Windowsa 10, macOS-a czy różnych linuksowych desktopów przyzwyczaili się, że by przewinąć zawartość okna, nie trzeba go aktywować. W tych interfejsach wystarczy najechać kursorem na okno i po prostu przekręcić rolkę myszy lub wykonać gest na gładziku. Jednak co zrobić z Windowsem 7, który wciąż jest zainstalowany na 45% komputerów? Na nim można sięgnąć po WizMouse.

WizMouse to malutki program, który pozwala korzystać z rolki myszy lub gestu przewijania w oknach bez konieczności aktywowania ich i przywoływania na pierwszy plan. Funkcja ta jest niezwykle przydatna dla osób, które pracują w dwóch oknach, na przykład z dłuższym tekstem bądź kodem. Program można zainstalować i uruchamiać automatycznie wraz z systemem bądź korzystać z wersji Portable.

350207425489692609

W opcjach znajdziemy możliwość przewijania w nieaktywnych oknach, a także automatyczną aktywację tego okna oraz zmianę kierunku przewijania w reakcji na obrót rolki czy gest. Dodatkowo można aktywować możliwość szybkiego włączania i wyłączania działania programu przez kliknięcie lewym przyciskiem na jego ikonę w zasobniku systemowym lub zupełnie ją ukryć.

Jeśli trafimy na program, który nie obsługuje rolki, co współcześnie zdarza się niezwykle rzadko, można skorzystać z konwertowania obrotów na kliknięcia w pasek przewijania i podać, o ile linii treść ma się przesunąć. Na Viście, Windowsie 7 i 8 można ponadto zezwolić na działanie także w oknach uruchomionych w trybie administratora.

Rozwój programu został zakończony 4 lata temu, ale jeśli wciąż korzystacie z 8-letniego systemu, nie jest to problem. WizMouse znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)