Wkrótce Android pozwoli na robienie efektownych zdjęć

Marcin Paterek

12.03.2012 14:07

Według podanych wczoraj statystyk, z Instagramu korzysta 27 milionów użytkowników. A jego popularność może jeszcze wzrosnąć, bo już niedługo program wyruszy na podbój systemu Google.

Zespół ciężko pracuje nad tym, by Instagram był jedną z najlepszych aplikacji na Androida – obiecuje Kevin Systrom. Współtwórca programu dodał, że pod pewnymi względami będzie on lepszy niż dla iOS (m.in. ma być bardzo szybki i z łatwością ma się dostosowywać do różnych rozmiarów wyświetlaczy), ale firma wciąż nie jest gotowa na publiczny pokaz możliwości. Systrom zapytany o to, dlaczego prace nad aplikacją trwają już ponad rok, odpowiedział: Gdybyśmy chcieli wspierać równocześnie Androida i iPhone'a, nie moglibyśmy być tak innowacyjni, jak jesteśmy obecnie.

Mimo że program dostępny jest wyłącznie dla właścicieli sprzętu Apple'a, odniósł on dość spektakularny sukces – w ciągu trzech miesięcy niemal podwoił liczbę użytkowników (pod koniec ubiegłego roku było to „zaledwie” 15 mln osób). Systrom wyjaśnił, że dramatyczny wzrost zainteresowania odnotowano po tym, jak Apple uznało Instagram za najlepszą aplikację dla iPhone'a w 2011 r. Programista nie chciał jednak powiedzieć, ile ludzi codziennie korzysta z programu. Podał on tylko, że wczoraj używało go 2/3 osób aktywnych w przeciągu ostatniego tygodnia, co jest wynikiem porównywalnym z Facebookiem.

Instagram to darmowa aplikacja, która pozwala na wykonywanie zdjęć z użyciem efektownych filtrów i dzielenie się nimi ze swoimi znajomymi m.in. poprzez Twittera, Facebooka, Tumblra czy Flickra. Oprócz tego możliwe jest śledzenie innych użytkowników, by na bieżąco oglądać ich najnowsze prace.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)