Wkrótce nowa Mandriva

Wkrótce nowa Mandriva

Adam Wróblewski
11.10.2009 19:33, aktualizacja: 12.10.2009 21:02

Ukazała się druga wersja kandydująca nowego wydania dystrybucji Mandriva 2010.0. Jest to najprawdopodobniej ostatnie niestabilne wydanie, w ciągu najbliższych tygodni spodziewać możemy się oficjalnej premiery.

W nowej Mandrivie znajdziemy między inymi środowiska KDE 4.3.2, GNOME 2.28 i Xfce 4.6.1, serwer grafiki X.org 1.6.3 i jadro 2.6.31.2. Prócz tego, przygotowano domyślnie włączone konto gościa oraz postarano się o lepsze wsparcie dla sprzętu. Nowa Mandriva zawiera między innymi sterowniki do obsługi Poulsbo, niewielkich przenośnych komputerów bazujących na układach Intel Atom.

Postarano się też o nowe, wygodniejsze narzędzia do konfiguracji systemu i sieci. Mandriva 2010 oferuje usprawniony w zakresie aktualizacji do nowszych wersji system zarządzania pakietami urpmi, rozbudowane narzędzia do partycjonowania, monitorowania sieci, a także zarządzania profilami sieciowymi. Dzięki temu w prosty sposób możliwe jest utworzenie własnego profilu sieciowego i stosowanie zdefiniowanych w nim ustawień w zależności od miejsca, z którego łączymy się z Siecią.

Obrazy płyt nowej Mandrivy dostępne są na oficjalnych mirrorach. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna, może działać nieprawidłowo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)