Wkrótce przejazd Uberem zamówisz przez Facebook Messengera

Wkrótce przejazd Uberem zamówisz przez Facebook Messengera
Łukasz Maślanka

17.12.2015 15:26, aktual.: 21.12.2015 08:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zamawianie przejazdu samochodem Ubera w trakcie rozmowy na Facebook Messengerze? To już możliwe. Taka opcja pojawiła się w najnowszej wersji komunikatora Facebooka.

Mechanizm działania nowej funkcji jest prosty. Jeśli w trakcie rozmowy ze znajomym, prowadzonej na Messengerze, pojawi się adres, to po kliknięciu na niego wyświetlone zostanie menu kontekstowe z opcją „zamów przejazd”. Wybierając ją, potwierdzimy chęć odbycia podróży autem Ubera. Funkcja zamówienia podróży zostanie też dodana do paska, na którym znajdują się między innymi ikony dodawania zdjęć lub nagrywania wiadomości głosowych.

Obraz

Prawdopodobnie to za pośrednictwem Messengera otrzymamy wszystkie informacje o aktualnym statusie usługi (np. o czasie przyjazdu auta). Facebook nie precyzuje, czy do skorzystania z usługi konieczne będzie posiadanie konta w Uberze. Bardzo możliwe, że Messenger będzie odsyłał do aplikacji Ubera i to w niej dopełnimy wszelkich formalności, np, wprowadzenia numery karty płatniczej.

Nowa funkcja w Facebook Messengerze w najbliższym czasie będzie testowana, a skorzystają z niej tylko użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Facebook zapowiada jednak, że zamawianie przejazdów samochodem z aplikacji Messenger będzie z czasem dostępne także w innych państwach, poszerzona ma być też lista partnerów wśród firm przewozowych. Wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby nowa opcja w komunikatorze została w najbliższym czasie wprowadzona w Polsce.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)