Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

WeTeK Play — ciekawostki

WeTek Play to androidowy box, o którym już pisałem na początku grudnia. W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowości związanych z tym produktem, o których warto wspomnieć.

DVB-C/T/T-2

Testowany przeze mnie box posiadał wbudowany tuner podwójny DVB-S2, ale producent także zapowiadał wersję z DVB-C/T/T-2 - od nie dawna dostępna w sklepie producenta za cenę ~109 euro.
Mi udało się pozyskać sam tuner, który bezproblemowo podmieniłem w moim boxie i ku zaskoczeniu system rozpoznał go i już po chwili mogłem cieszyć się naziemnym sygnałem telewizji cyfrowej. Proces “podmiany” był banalnie prosty - wystarczyło odkręcić 4 śrubki ukryte pod nóżkami urządzenia, wyciągnąć stary tuner i włożyć nowy.
Po uruchomieniu boxa - musiałem tylko wybrać z jakiego rodzaju tunera chcę korzystać i się przeskanować.

OpenELEC 5.0 z karty SD

Kolejną ciekawostką jest możliwość uruchomienia OpenELEC z karty SD, wystarczy tylko pobrać bootowalny obraz z forum firmy WeTek i wgrać go na kartę za pomocą dd (linux) lub Win32 Disk Imager (windows). Przygotowaną kartę włożyć do slotu SD w WeTek Play i zrestartować urządzenie - po chwili powinniśmy zobaczyć znajomy interfejs Kodi. Na ten moment OpenELEC nie wspiera tunerów, ale ekipa programistów z Słowenii ciągle pracuje nad dołożeniem tej funkcjonalności.

WeControl

To aplikacja do sterowania WeTek Play. Dzięki niej możemy zamienić nasz smartfon lub tablet w prawdziwego pilota.
Program został wyposażony także w funkcję klawiatury i touchpada, więc bezproblemowo będziemy mogli zarządzać boxem siedząc na kanapie w salonie.
Aplikacje oczywiście znajdziecie w Google Play. Wystarczy ją tylko zainstalować i uruchomić - aplikacja powinna szybko zidentyfikować boxa, jeśli są w tej samej podsieci.

WeTek WeCloud Antenna Internet TV

W ostatniej aktualizacji dla urządzenia WeTek pojawiła się nowa aplikacja WeCloud Antenna, dzięki niej mamy możliwość oglądania setki kanałów telewizyjnych internetowych za darmo.
Jednak ta usługa jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy zarejestrowali swoje urządzenie.

Nieoficjalne ROMy

Nie tylko programiści prężnie pracują nad rozwojem WeTek Play, ale także społeczność, która wytworzyła się wokół urządzenia, zaś popularny procesor tylko sprzyja powstającym ROMom.
Na ten moment w dziale forum freaktab możemy znaleźć nieoficjalne porty ParanoidAndroida, Omni, AOKP, czy wreszcie CyanogenMOD 12 - wersja zwykła i TV.

Aby móc odpalić te nieoficjalne produkcje musimy wyposażyć się w odpowiednie Recovery. Mamy do wyboru dwa: ClockWorkMOD recovery i TWRP Recovery.

Ja wybrałem CWM, ponieważ już z nim miałem do czynienia i nie chciałem próbować czegoś innego. Po ściągnięciu paczki, rozpakowywujemy ją i wgrywamy plik recovery.img na kartę SD. Odłączamy urządzenie od prądu i podłączamy ponownie trzymając wciśnięty przycisk UPGRADE (znajduje się na spodzie boxa) - po 10 sekundach puszczamy przycisk i czekamy na uruchomienie się Recovery.

Instalacja Romu wygląda tak samo jak dla każdego urządzenia z Andriodem:

  • pobieramy wybrany rom i gappsy
  • wrzucamy archiwa na kartę SD
  • w Recovery wybieramy “Install zip” - > “choose zip from /external_sd”
  • teraz musimy zaznaczyć Rom do wgrania w moim wypadku jest to: cm-12-20141225-UNOFFICIAL-dvbbox/cm-12-20141228-UNOFFICIAL-playatv
  • później w taki sam sposób doinsalowujemy gappsy
  • restartujmey urządzenie
  • i czekamy - po kilku minutach powinniśmy zobaczyć Splash/Ekran powitalny naszego roma.

Ja na warsztat wziąłem dwa Romy CyanogenMOD 12 - jeden standardowy i drugi w wersji Andrid TV, podobny jest w Nexus Player. Pierwszy ROM działa stabilnie, choć czasami zdążają się lagi w samym systemie. Drugi ma jeszcze poważne problemy z samą stabilnością - widać że BETA. Jednak oba ROMy są w ciągłym rozwoju, więc trzymam kciuki :)

pozdrawiamwojtekadams

 

sprzęt oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
  #1 30.12.2014 23:16

Wojtek - co byś polecił jako najtańszy (!) sprzęt spełniający następujące wymagania:
- tuner dvbt, ethernet (lub wifi) i możliwość streamowania programów live do androida ios, pc

  #2 31.12.2014 00:14

Tytuła se popraw. Podoba mi się umiejscowienie przycisku Upgrade :)

wojtekadams   19 #3 31.12.2014 00:18

@gowain: dzięki. no ktoś miał fantazję :)

  #4 31.12.2014 12:45

@Gościu007 (niezalogowany): raspberry pi + google + trochę chęci

wojtekadams   19 #5 31.12.2014 15:20

@Gościu007 (niezalogowany): tak jak pisze @Anonim. Raspberry Pi + Tuner DVB-T + TVHeadend.

325498   1 #6 18.04.2015 16:13

Hello friends I bought an wetek play device with the wrong tuner my antenna and satellite will need a Tuner DVB S / S2 where I can find a'm in Brazil demand for that tuner you can help me wojtekadams

wojtekadams   19 #7 20.04.2015 11:12

@325498: Hi, could you try contact with wetek support (https://wetek.com/contact)?

  #8 30.06.2015 15:45

@wojtekadams: mam pytanie. Ponieważ zastanawiam się z kupnem przystawki tv do mojego leciwego telewizora lcd. W grę chodzą trzy przystawki z wbudowanym tunerem DVB-T: Xenic Smart Media Box DVB-T2 , Ferguson Fbox 3TV , WeTek Play DVB-C/T/T-2.
Czy mógłbyś mi doradzić, który byłby lepszy? Ponieważ byłem zainteresowany kupnem Fergusona chociaż nigdzie nie zmalałem żadnego artykułu o nim ale po przeczytaniu Twojego testu zacząłem się poważnie zastanawiać nad WeTek Play.