Wraca królowa przygodówek! Syberia 3 w trójwymiarze ukaże się 1 grudnia

Strona głównaWraca królowa przygodówek! Syberia 3 w trójwymiarze ukaże się 1 grudnia
24.05.2016 14:24
Wraca królowa przygodówek! Syberia 3 w trójwymiarze ukaże się 1 grudnia

Wśród klasycznych gier przygodowych niewiele jest serii tak uznanych jak Syberia. Obie części sagi, które ukazały się kolejno w 2002 i 2004 roku, cieszyły się wielkim uznaniem nie tylko graczy, ale także krytyków. Wiemy już, że powstaje trzecia część Syberii, a opublikowany właśnie film przynosi nam na jej temat sporo informacji.

Syberia 3 l Kate Walker's New Journey EN l Microids

Syberia opowiada historię młodej prawniczki, Kate Walker, która poszukuje rozwiązania zagadki rodziny Voralberg, która stworzyła niegdyś imperium mechanicznych zabawek. W tym celu Kate przemierza Europę i Azję napotykając spektakularne lokacje, postaci z więcej niż wyrazistym charakterem oraz całkiem złożone zagadki. Nie inaczej będzie w części trzeciej.

Wiadomo już jednak, że nie będzie ona pozostawać w bezpośrednim związku z fabułą poprzednich odsłon, główną bohaterką pozostanie jednak Kate Walker. Ze zwiastuna możemy wywnioskować, że również sceneria nie zmieni się diametralnie i akcja znów będzie toczyć się na wspaniale prezentującej się Syberii, którą po raz kolejny nakreśli belgijski twórca komiksów, Benoît Sokal.

Zauważalną już na pierwszy rzut oka zmianą będzie pełnoprawne wkroczenie serii w trójwymiarową oprawę graficzną. Nadal jednak lokację zachowają swój charakter, dzięki charakterystycznej pracy kamery skupiającej się bardziej na lokacjach, niż wydarzeniach. Oprawa ma nieco komiksowy charakter, a w filmie nie zabrakło prezentacji obsługi padem na konsoli PlayStation 4.

350177588167534529
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Można zatem zakładać, że nieco odmienione zostaną także mechanizmy rozgrywki, które niekiedy sprowadzały się odnalezienia niewielkiego przedmiotu wśród tysięcy pikseli ogromnej lokacji, w myśl konwencji point and click. Trzecia część przygód Kate Walker ujrzy światło dzienne 1 grudnia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)