Wściekłe ptaki zmieniają się w Transformersy na Androidzie

Wściekłe ptaki zmieniają się w Transformersy na Androidzie30.10.2014 13:15
Wściekłe ptaki zmieniają się w Transformersy na Androidzie
Paweł Piskurewicz

Blisko dwa tygodnie po wydaniu wersji na iOS przyszła pora na Androidową premierę Angry Birds Transformers. Jest to już kolejna gra po Bad Piggies, Go i Epic, która odchodzi o klasycznej formy Angry Birds. Efektem połączenia wściekłych ptaków z Transformersami jest prosta strzelanka.W Angry Birds Transformers nasza rola ograniczała się do odpowiednio szybkiego celowania. Bohater porusza się sam, my jedynie mamy wpływ na jego transformację i przemianę w pojazd (ucieczka przed pułapkami). Podczas biegu strzelamy do konstrukcji żywcem wyjętych z pierwszego Angry Birds. Celem jest likwidacja skrywających się w nich świń oraz samych obiektów (dodatkowe punkty).

Angry Birds Transformers: Official Gameplay Trailer!

Konstrukcja menu głównego przypomina mapę znaną z Epic. To z jej poziomu wybieramy kolejne misje, a także tryby specjalne i ulepszenia. Jak przystało na Rovio jest w czym wybierać. Podczas zabawy odblokowujemy także kolejne Autoptaki, każdy z nich ma nieco inną broń oraz mocne i słabe strony. Nie zabrakło wsparcia dla Telepodów oraz rywalizacji ze znajomymi.

350127403806582721

Niestety skala mikropłatności i reklam jest wysoka. Co parę misji wita nas reklama wideo, którą możemy pominąć dopiero po kilku sekundach. Dodatkowo po każdej wygranej otrzymujemy opcję podwojenia wyników przez ponowne obejrzenie materiału wideo. Nie musimy z niej korzystać, ale bez tego ciężko zbiera się fundusze na grę, a ta bardzo szybko stawia nam barierę czekaj albo płać. Psuje to przyjemność z zabawy.

350127403806713793

Jest to też kolejna gra Rovio po Angry Birds Stella, która nie trafiła i prawdopodobnie nie trafi na Windows Phone. Wcześniej posiadacze tego systemu mogli liczyć na premiery w podobnym terminie, choć edycje na ich urządzenia były uboższe o wsparcie dla chmury Rovio. Wersję na iOS i Androida możecie pobrać z naszej bazy aplikacji. Szkoda że tak dobry i grywalny pomysł, a do tego świetne wykonanie przyćmiewają mikropłatności i reklamy. Rovio po raz kolejny udowodniło, że potrafi bawić się różnymi gatunkami niestety tym razem nieco zbyt zachłannie sięga po nasze fundusze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)