Współtwórca Yahoo! odchodzi z firmy

Współtwórca Yahoo! odchodzi z firmy

Redakcja
18.01.2012 10:56

Kończy się pewna era w historii portalu z Sunnyvale. Po siedemnastu latach odchodzi współzałożyciel Yahoo, Jerry Yang.

To on 1994 roku, razem z Davidem Filo, założył ręcznie moderowany katalog stron internetowych o bardzo krzykliwej nazwie Jerry and David's Guide to the World Wide Web. Rok później — gdy ich strona stała się bardziej popularna — nazwę zmieniono na Yahoo!

Rezygnacja Yanga ma miejsce kilka dni po tym jak Yahoo! zatrudnił byłego szefa PayPala, Scotta Thompsona na stanowisko CEO portalu. Yang był obwiniany za fiasko negocjacji zakupu Yahoo! przez Microsoft. Przypomnijmy, w lutym 2008 roku Microsoft złożył ofertę kupna portalu za sumę blisko 44 miliardów dolarów. Yang odrzucił ofertę giganta i rok później został zastąpiony przez Carol Bartz, która we wrześniu ubiegłego roku została zwolniona ze stanowiska, o czym poinformowano ją telefoniczne.

Ocenia się, że odejście Yanga jest otwarciem nowego rozdziału w historii firmy. Yahoo! może być bardziej otwarty na kontakty z funduszami inwestycyjnymi. Możliwe również, że pojawi się okazja do sprzedaży Yahoo!. Od kilku miesięcy krążą plotki o ponownym zainteresowaniu zakupem ze strony Microsoftu, ale także o zakulisowych działaniach Google'a, który miałby wspierać fundusze w przebiciu oferty firmy z Redmond.

Yang zrezygnował ze skutkiem natychmiastowym ze wszystkich zajmowanych stanowisk w Yahoo!, Yahoo! Japan oraz Alibaba Group Holding.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)