Wstępniak na nowy tydzień: Windows, co ty tam chowasz pod tą maską?

Wstępniak na nowy tydzień: Windows, co ty tam chowasz pod tą maską?

Wstępniak na nowy tydzień: Windows, co ty tam chowasz pod tą maską?
15.09.2014 08:59

Muszę to powiedzieć otwarcie – nie traktujemy Windows nanaszych łamach tak, jak na to zasługuje. Och, nie mam na myślitego, że Windows ignorujemy, czy też że przedstawiamy Microsoftjako esencję zła. O „okienkach” piszemy dużo, ważneosiągnięcia Microsoftu odnotowujemy, a konkurentom też siędostaje nasza krytyka. Chodzi o coś innego. Traktujemy Windows zbytcybernetycznie, ot, jako taką czarną skrzynkę, którą drażni sięklikaniem czy macaniem, by obserwować jakiś efekt na wyjściu.Najważniejsze tematy o Windows sprowadzają się do tego, czy„okienka” będą miały Menu Start i czy w zamian za jegowprowadzenie nie zabierze się im Paska Zaklęć. Tak jakbynajpopularniejszy na świecie desktopowy system operacyjny byłniczym innym jak swoim interfejsem użytkownika.

Czas więc na nieco „spychologii”, by nie było teraz, że tomy jesteśmy źli i niekompetentni. Po części winę za ten stanrzeczy ponosi sam Microsoft, który z jednej strony ukrył przedpostronnymi proces deweloperski Windows tak, jak się dało, zdrugiej zaś, po wprowadzeniu Windows 8 rozpętał prawdziwąhisterię mediów i użytkowników wokół interfejsu użytkownika.Ale i my daliśmy się temu uwieść – gdy przeglądam listęopublikowanych materiałów z ostatnich miesięcy, wyraźnie widzę,że podczas gdy Linuksa omawiamy kompleksowo, to Windows zostałokrutnie strywializowany.

Spróbujmy pójść więc pod prąd, zobaczyć, jakie przyniesieto efekty. W tym tygodniu dobreprogramy.pl otworzą swoje łamyszeroko dla systemu Microsoftu, ale właśnie z innej perspektywy,niż ta ogólnie przyjęta. Zajrzymy „okienkom” pod maskę,poszukamy narzędzi, z którymi możemy zoptymalizować ichdziałanie, przyjrzymy się ewolucji systemu NT i zastanowimy, czegospodziewać się można w Windows 9 poza wirtualnymi pulpitami inieszczęsnym już Menu Start.

W tym tygodniu nie ominą Was też tematy sprzętowe –zarekomenduję już teraz analizę opłacalności zakupu kartgraficznych w określonych przedziałach cenowych. Nie zapomnimy teżo tematach szkolnych. Spodziewajcie się matematyki, bo przecież toprzedmiot najważniejszy. Przyjrzymy się najciekawszemuoprogramowaniu dla tych, którzy próbują matematykę opanować, czyto na poziomie szkolnym, czy początkowym etapie studiów.

A jeśli będziecie mieli już tych poważnych tematów dość, tozapraszam do działu Rozrywka. Wciąż szukamy dla niego odpowiedniejformuły, więc będziemy tam trochę eksperymentowali. Proszę zeswojej strony, byście oceniając publikacje oznaczone tym tagiempamiętali, że w zamierzeniu powinny przynosić one przede wszystkimrozrywkę – i nie zarzucali im, że są np. „niepoważne”, albopytali „co to w ogóle robi na głównej stronie”. Zarzucajcie imraczej, że są nie dość zabawne, że w żaden sposób Was nieucieszyły czy nie rozbawiły. Pamiętajmy bowiem wszyscy – imzwierzę jest bardziej inteligentne, tym więcej zabawy potrzebuje.

Serdecznie zapraszam do naszego portalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)