Wszyscy zostają w domu, więc Twitch zalicza gigantyczny skok widowni

Wszyscy zostają w domu, więc Twitch zalicza gigantyczny skok widowni

Przez koronawirusa ludzie jeszcze chętniej oglądają transmisje z gier na Twitchu, fot. Martin Garcia/ESPAT Media/Getty Images
Przez koronawirusa ludzie jeszcze chętniej oglądają transmisje z gier na Twitchu, fot. Martin Garcia/ESPAT Media/Getty Images
13.03.2020 11:09

Szkoły zamknięte zupełnie jak w piosence Alice Coopera, zawody sportowe odwołane, kina nieczynne, młodzież zmuszona do siedzenia w domu. Jakoś trzeba sobie zapewnić rozrywkę, a jak pokazał przykład Chin, na popularności zyskuje jeszcze bardziej granie w gry wideo... Albo ich oglądanie.

Twitch niemal podwoił liczbę oglądających transmisje na żywo

Jak wykazały dane ze strony eSports Charts liczba oglądających przekazy na żywo z Twitcha w marcu 2020 uległa podwojeniu w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

Jeśli chodzi o mijający tydzień (6-13 marca), Twitch mógł cieszyć się średnią liczbą 2,2 miliona użytkowników oglądających jednocześnie przekazy. W lutym i marcu 2019 liczba ta wynosiła 1,3 miliona. Większa oglądalność Twitcha nie jest odosobnionym przypadkiem. Firma Akamai, dostawca usług w chmurze i sieć dostarczania treści odnotowała, że ruch internetowy na świecie obecnie wzrósł o 29 procent.

Top 10 najchętniej oglądanej zawartości w serwisie Twitch (6-13 marca 2020), fot. eSports Charts
Top 10 najchętniej oglądanej zawartości w serwisie Twitch (6-13 marca 2020), fot. eSports Charts

Co oglądają ludzie na Twitchu najchętniej? Czy tylko same gry?

Według danych z eSports Charts, wśród pięciu największą popularnością w przeciągu ostatniego tygodnia cieszyły się gry League of Legends (łącznie 26,98 mln widzów, z czego w szczytowym momencie 426 370 osób), nowe *Call of Duty: Warzone, Fortnite oraz Grand Theft Auto V*.

Co ciekawe, na drugim miejscu uplasowały się transmisje z kategorii Just Chatting, a więc towarzyskie pogaduchy, niekoniecznie w ogóle związane z grami. W sumie nic dziwnego, skoro możliwości widywania się nawet z bliskimi są teraz ograniczone.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)