Wszystkich Świętych i długi weekend bez korków na autostradach? Skorzystaj z Autopay

Ponad 170 tys. kierowców w Polsce korzysta z aplikacji Autopay, fot. Getty Images
Ponad 170 tys. kierowców w Polsce korzysta z aplikacji Autopay, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

31.10.2019 09:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korki na autostradach, które tworzą się w okresie wzmożonych podróży, to jeden z największych problemów kierowców. W czasie Wszystkich Świętych będzie podobnie. Rozwiązaniem problemu może być aplikacja Autopay, która przyspiesza płatności za przejazdy autostradami A1 oraz A4.

Autopay pozwala zautomatyzować opłaty za autostrady. Kierowcy mogą kierować się do wyznaczonych bramek, gdzie działa system z kamerą rozpoznającą numery rejestracyjne pojazdu. Szlaban otwiera się automatycznie, jeśli pojazd jest zarejestrowany w aplikacji. Opłata zostaje automatycznie naliczona i nie jest do tego potrzebna obsługa, przez co cały proces przebiega szybciej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak wynika z najnowszych informacji, z Autopay w Polsce korzysta już ponad 170 tys. kierowców. W przypadku autostrady A1 przy pomocy aplikacji dziennie realizowanych jest od 10 do 15 procent transakcji. Na autostradzie A4 odsetek jest mniejszy (5 proc.), ale tutaj system uruchomiono nieco później.

W czerwcu prognozowano, że uruchomienie mobilnych płatności za autostrady zwiększy liczbę obsługiwanych aut na bramkach z 200 do nawet 600 pojazdów w ciągu godziny – system jest szybszy od obsługi kierującego i przyjęcia opłaty przez człowieka. Na razie nie podano informacji, na ile te prognozy okazały się trafne.

Aplikację Autopay można pobrać z naszego katalogu oprogramowania w wersji na Androida oraz iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także