Wyciekły zrzuty ekranu kolejnej kompilacji Internet Explorera 9

Wyciekły zrzuty ekranu kolejnej kompilacji Internet Explorera 9

Grzegorz Niemirowski
25.01.2011 19:48, aktualizacja: 11.02.2011 02:14

W Sieci pojawiły się zrzuty ekranu z przeglądarki Internet Explorer w wersji 9.00.8073.6010. Najprawdopodobniej to właśnie ona zostanie wydana w piątek jako wersja Release Candidate.

Lekko zmienił się wygląd przycisków kart, ich rogi nie są już zaokrąglone. Wygospodarowano kilka pikseli więcej w pionie na wyświetlanie stron poprzez zwężenie paska znajdującego się między obszarem strony a przyciskami kart, a także zwężenie samych przycisków. Kosmetycznym poprawkom uległo rozmieszczenie przycisków nawigacyjnych. Lekko zmieniła się też strona z najczęściej odwiedzanymi witrynami. Tutaj także zmieniono zaokrąglone rogi na ostre.

Zmiany w opisywanej wersji nie dotyczą jedynie wyglądu. Poprawiono obsługę języka HTML5, w teście nowy build uzyskuje 116 punktów. Przypomnijmy, że wersja beta uzyskiwała 96 punktów. Wynik testu Acid3 nie zmienił się, nadal jest to 95%. Poprawiono działanie ustawienia pokazującego menu aplikacji. W menedżerze pobierania dodano wyświetlanie prędkości pobierania bez potrzeby przytrzymywania kursora myszy nad danym plikiem.

Prace nad IE9 znajdują się w końcowej fazie. Microsoft wprowadza już tylko drobne zmiany i poprawia stabilność. Wersja finalna będzie zawierać jedynie drobne poprawki w stosunku do RC. Wiadomo już więc coraz dokładnej jak będzie wyglądać wersja RTM.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)