Wydano Firefoksa 4 w wersji beta 7

Wydano Firefoksa 4 w wersji beta 7

10.11.2010 17:31

Ukazała się 7 wersja beta przeglądarki internetowej Firefox 4. To najprawdopodobniej jedna z ostatnich aktualizacji przed finalnym wydaniem programu Mozilli i pierwsza, która prezentuje pełne możliwości Firefoksa 4.

Pierwotnie beta 7 Firefoksa 4 miała ukazać się w 15 września, jednak z powodu problemów technicznych wydanie przesunięto. Ostatecznie beta 7 ukazała się dzień po szóstej rocznicy wydania pierwszej stabilnej wersji Firefoksa. W najnowszej wersji przeglądarki internetowej Mozilli pojawił się nowy silnik JavaScript, noszący nazwę JaegerMonkey. Pierwsza jego kompilacja dla Firefoksa 4 dostępna była na początku września tego roku. Jego wprowadzenie ma znacznie przyśpieszyć pracę przeglądarki. Zmiany wprowadzono również w module Panorama, znanym wcześniej jako Tab Candy. Panorama pozwoli na wyszukiwanie tekstu w wielu otwartych kartach oraz ponowne otwarcie zamkniętych przypadkiem kart. Ponadto w Firefox 4 beta 7 poszerzono zakres możliwości związanych z typografią oraz wprowadzono nowy interfejs menedżera haseł. Drobniejsze zmiany pojawiły się w skrótach klawiszowych dotyczących uruchamiania Panoramy. Poza tym wprowadzono nowe opcje funkcje menedżera zakładek pozwalające na rozszerzoną obsługę dodatków do Firefoksa, zniknął też pasek stanu w przeglądarce.

Poprzednie wydanie przeglądarki ukazało się we wrześniu, zaś wersja finalna Firefoksa 4 ma pojawić się na początku przyszłego roku.

Firefoksa 4 beta 7 można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (141)