Wydano trzeci prototyp Internet Explorera 9

Wydano trzeci prototyp Internet Explorera 9

24.06.2010 01:17, aktualizacja: 24.06.2010 01:39

Microsoft udostępnił do pobrania kolejną eksperymentalną wersję przeglądarki Internet Explorer 9 oznaczoną jako Platform Preview 3.

Wprowadzona wersja zawiera kolejne rozszerzenia w obsłudze HTML5. Tym razem dotyczą one tagu video. Przeglądarka internetowa ma dużo szybciej i bardziej płynnie w porównaniu z konkurencją wyświetlać materiały wideo i multimedia. Jest to możliwe między innymi dzięki sprzętowej akceleracji HTML5 przy użyciu układu graficznego. Jak informowaliśmy na początku kwietnia, IE9 może korzystać ze sprzętowego wspomagania przy renderowaniu wybranych efektów, przez co część operacji bierze na siebie układ graficzny. Microsoft stara się przekonać użytkowników, że jego przeglądarka lepiej obsługuje HTML5 i szybciej renderuje strony internetowe. Krótko po wprowadzeniu Safari 5 na blogu firmy z Redmond pojawił się klip wideo pokazujący, że IE9 działa znacznie sprawniej od konkurenta. Inne nowości to sprzętowo wspomagana obsługa elementu HTML5 Canvas oraz wsparcie dla czcionek w standardzie WOFF. Poprawiono też obsługę CSS. Wynik testu ACID3 skoczył z 68 punktów na 83.

Przeglądarkę IE 9 Platform Preview 3 można pobrać ze strony projektu. Dostępny jest także film prezentujący możliwości nowej wersji testowej. Program instaluje się niezależnie od obecnych w systemie przeglądarek. Microsoft zobowiązał się, że aż do momentu udostępnienia publicznej wersji beta kolejne wydania deweloperskie będą udostępniane co 8 tygodni. Trzecia wersja Platform Preview jest jednak prawdopodobnie ostatnią przed wydaniem wersji beta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)