Wydano wtyczkę WebM dla Internet Explorera 9

Wydano wtyczkę WebM dla Internet Explorera 9

15.03.2011 13:03

Ukazała się darmowa wtyczka dla Internet Explorera 9 umożliwiająca oglądanie materiałów wideo w formacie WebM. Na razie dostępna jest w wersji testowej.

Sytuacja z formatami do odtwarzania multimediów w Sieci robi się coraz ciekawsza. Dwa miesiące temu Google zapowiedział porzucenie obsługi kodeka H.264 w przeglądarce Chrome na rzecz WebM. Na odpowiedź firm wspierających H.264 nie trzeba było długo czekać. Kilkanaście dni po oświadczeniu Google’a, Microsoft wydał dodatek dla Chrome. Umożliwia on korzystanie z kodeka H.264. Teraz z kolei firma z Redmond wydała finalną wersję swojej przeglądarki, bez obsługi rozwijanego przez Google’a WebM. Użytkownicy IE 9 nie muszą się jednak obawiać. Google już udostępnił wtyczkę dla przeglądarki Microsoftu. Za jej pomocą odtworzymy wideo w WebM.

Wtyczka dla IE 9 działa jedynie w systemach Windows 7 i Windows Vista. Zresztą, podobnie jak najnowsza wersja przeglądarki Microsoftu. Osoby, które chciałyby przetestować działanie wtyczki, mogą skorzystać z porad firmy Google na temat wyszukiwania wideo w WebM na stronach serwisu YouTube. Udostępnione narzędzie jest w wersji próbnej, dlatego też podczas jego użytkowania mogą wystąpić błędy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)