Wygodna obsługa gestami może być największą zmianą w nowym Androidzie

Wygodna obsługa gestami może być największą zmianą w nowym Androidzie

iPhone X z depositphotos
iPhone X z depositphotos
16.04.2018 18:01

Patrząc na ostatnie premiery wielu smartfonów, a także na nowości mające trafić do Androida P, można stwierdzić, że Apple ponownie to zrobiło – iPhone stał inspiracją dla innych firm. Najnowsze informacje wskazują, że Android P otrzyma obsługę gestów.

Po premierze iPhone’a X na rynku smartfonów można zauważyć dwa trendy, zwłaszcza wśród chińskich producentów. Popularne stało się wycięcie na ekranie oraz coraz więcej smartfonów oferuje funkcję odblokowania twarzą. Warto zauważyć, że nawet samo Google postanowiło zainspirować się jubileuszowym iPhonem. Do Androida P ma bowiem trafić wsparcie dla wycięcia, co może zachęcić jeszcze większą liczbę producentów do stosowania wątpliwie atrakcyjnej monobrwi na górze wyświetlacza.

Serwis 9to5Google donosi o kolejnych zmianach, które mogą trafić do Androida P. Google bowiem ponownie miało zapatrzyć się na iPhone’a X, tym razem na nową obsługę z wykorzystaniem gestów. Sugerować ma to zrzut ekranu, który pojawił się w nowym wpisie na oficjalnym blogu Google skierowanym dla programistów Androida.

źródło: 9to5Google
źródło: 9to5Google

W tekście przedstawiającym funkcję Prywatnego DNS, o której dzisiaj już pisaliśmy, początkowo pojawił się zrzut ekranu pokazujący nowy pasek nawigacyjny. Zniknął przycisk home i wielozadaniowości. Zamiast nich pojawił się przycisk, którego kształt może kojarzyć się z małą pigułką. Podobny element znajdziemy na dole ekranu iPhone’a. W iOS pigułka jest jednak znacznie dłuższa. Tuż po wychwyceniu nowego paska przez 9to5Google, zrzut został podmieniony na wersję z odciętym dołem.

Według źródeł 9to5Google, przycisk ostatnich aplikacji został zastąpiony gestem. Teraz w celu poglądu uruchomionych aplikacji należy wykonać gest pociągnięcia do góry, tak samo jak w iPhonie X. Przycisk wstecz pojawia się natomiast wyłącznie, gdy jest potrzebny. Na ekranie głównym przycisk wstecz nie będzie więc wyświetlany.

Oczywiście to Apple najpewniej spopularyzuje obsługę gestami, która zwłaszcza na smartfonach z dużymi wyświetlaczami jest naprawdę wygodna. Należy jednak pamiętać, że firma z Cupertino nie była pierwsza z tym pomysłem. Obsługę z wykorzystaniem gestów przed Apple proponowała już Nokia w systemie Meego, firma Palm w WebOS czy BlackBerry w BB10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)