Wykopowicze spiracili Chomika, czyli jak pobierać pliki bez opłat za transfer

Wykopowicze spiracili Chomika, czyli jak pobierać pliki bez opłat za transfer

Wykopowicze spiracili Chomika, czyli jak pobierać pliki bez opłat za transfer
Oskar Ziomek
11.01.2017 16:05, aktualizacja: 03.02.2017 16:59

Jedna z popularniejszych w naszym kraju strona do wymiany wszelkiej maści plików – internetowy dysk Chomikuj.pl, pozwala na pobieranie większych plików dopiero po uiszczeniu opłaty. Sposobów zapłaty jest wiele, zaś same koszta nie są przesadnie wysokie: w przypadku jednorazowych doładowań konta, jeden gigabajt transferu kosztować może niewiele ponad złotówkę.

Jak się okazuje, taka oferta nie zaspokoiła potrzeb jednego z użytkowników serwisu wykop.pl, który stworzył własny skrypt pozwalający pobierać pliki z Chomika z pominięciem konieczności zapłaty, a co więcej – z maksymalną szybkością. W tym celu uruchomił stronę, która pobiera dane bezpośrednio z serwerów Chomika, omijając jednak etap weryfikacji użytkownika i odliczenia odpowiedniego transferu z jego konta. Pojedynczy plik nie może ważyć przy tym więcej niż 1 GB.

Wychodzi jednak na to, że zainteresowanie opisywanym projektem przerosło oczekiwania jego twórcy. Już w pierwszych chwilach od kiedy serwis został uruchomiony, strona została zablokowana z powodu wyczerpania transferu w hostingu, w którym wykupione zostało miejsce. Serwer zmieniono na inny z lepszymi parametrami, ale mimo to nie zaspokaja on potrzeb licznie łączących się ze stroną użytkowników. Trzeba przy tym przyznać, iż problem najpewniej nie leży wyłącznie w liczbie połączeń – początkowo serwer zgłaszał problemy już przy ok. 80 jednoczesnych wyświetleniach strony.

Twórca strony chwali się statystykami z pierwszych chwil jej działania
Twórca strony chwali się statystykami z pierwszych chwil jej działania

Na wykopie rozwinęła się interesująca dyskusja, w której najczęściej poruszaną kwestią jest legalność takiego rozwiązania. Twórca uważa, że jego skrypt nie narusza żadnych zasad, a właściciele serwisu Chomikuj.pl mogą przyczepić się jedynie do nazwy jego strony chomikuj-pobieranie.net.

W chwili tworzenia niniejszego tekstu, strona ponownie nie działa z powodu przeciążenia. Na wykopie jednak sugeruje się, że szybko wróci do pełnej sprawności. Pozostaje tylko śledzić dalszy rozwój tego projektu i oczekiwać na ewentualny odzew zarządu Chomika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (117)