Wypełnisz PIT. Premier Mateusz Morawiecki dla ciebie zaśpiewa

Wypełnisz PIT. Premier Mateusz Morawiecki dla ciebie zaśpiewa

Mateusz Morawiecki zaśpiewa, gdy wypełnisz PIT.
Mateusz Morawiecki zaśpiewa, gdy wypełnisz PIT.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik
05.04.2022 10:30, aktualizacja: 06.04.2022 12:37

Jeżeli jeszcze nie rozliczyłeś PIT za 2021 roku, powinieneś się pospieszyć, bo czas ucieka. Domyślną usługą umożliwiającą realizację zobowiązania jest Twój e-PIT. Istnieją jednak inne narzędzia, a na użytkowników jednego z nich czeka niespodzianka.

System e-PIT działa już od lutego 2021 roku i za jego pomocą można korzystać z usługi do szybkich rozliczeń podatkowych. Na stronie www.podatki.gov.pl widnieje komunikat "Twój e-PIT czeka na ciebie". Aby przystąpić do jego wypełnienia, trzeba odwiedzić e-Urząd Skarbowy, a w tym celu wystarczy kliknąć "Dowiedz się więcej". Następnie przywita nas informacja o tym, że Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38.

Proces logowania można zrealizować na trzy sposoby:

  • wybrać widoczny na stronie wariant "Profil zaufany, e-dowód i bankowość elektroniczna",
  • poprzez aplikację mobilną mObywatel,
  • wykorzystać nasz "PESEL lub NIP i kwoty przychodu".

Każdy ma swoje preferencje i może wybrać dowolną metodę. Po zalogowaniu się do e-Urzędu Skarbowego wystarczy wybrać Twój e-PIT. Warto zaznaczyć, że e-PIT za 2021 rok działa do 2 maja.

Śpiewający Mateusz Morawiecki

Inną opcją na wypełnienie PIT-u jest skorzystanie z aplikacji PitBot. "Długo pracowaliśmy nad tym, aby zaoferować ci aplikację, która ułatwia coroczne sporządzanie PIT. Znamy ten ból, gdy co roku w kwietniu szukamy pomocy w zakresie rozliczenia lub wypełniamy deklarację na ostatnią chwilę. To faktycznie nic przyjemnego. Pitbot.pl to rozwiązanie, które zaskakuje prostotą. Koniec z finansowym żargonem" – wyjaśniają twórcy aplikacji.

Jeden z naszych czytelników skorzystał ze wspomnianej usługi. "Wypełniałem PIT 37 na czacie w aplikacji Pitbot i chyba programiści sobie zrobili śmieszki. Ja padłem! Stawiam dobrą flaszkę dla programisty, który to popełnił" – pisze pan Jacek. "Swoją drogą wypełnienie pita na czacie to ciekawy pomysł. Wygląda jak Whatsapp" – dodaje.

Mateusz Morawiecki pojawia się w aplikacji do rozliczania PIT.
Mateusz Morawiecki pojawia się w aplikacji do rozliczania PIT.© Materiały czytelnika

Okazuje się, że po wypełnieniu wszelkich powinności, użytkownikowi aplikacji wyświetli się postać wyglądająca jak premier Mateusz Morawiecki trzymająca gitarę i podśpiewująca utwór zespołu Perfect "Niewiele Ci mogę dać". Warto dodać, że sama aplikacja prowadzi użytkownika za rączkę przez ten – dla wielu – męczący proces.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)