Wystartowała szkoła XDA dla początkujących androidowców

Wystartowała szkoła XDA dla początkujących androidowców

21.12.2012 19:07, aktualizacja: 25.12.2012 12:39

Forum XDA Developers od lat skupia społeczność programistów pracujących z urządzeniami mobilnymi, tak zawodowych, jak i zajmujących się tym czysto hobbistycznie. Dzięki popularyzacji smartfonów i tabletów w ostatnich latach społeczność rozwinęła skrzydła i powoli przestaje się kojarzyć z „gotowaniem” własnych ROM-ów dla urządzeń z Windows Mobile (pamiętacie AMIGAnTOMEK?). Dziś wystartowała jedyna w swoim rodzaju platforma edukacyjna, prowadzona przez społeczność XDA.

Welcome to xda-developers

XDA University ma dwa cele — po pierwsze ma przybliżyć użytkownikom działania i zasady tej, jakby nie patrzeć, specyficznej społeczności, zaś po drugie, i przede wszystkim, ma edukować. Na razie szkoła ogranicza się do materiałów na temat Androida, jako że jest to obecnie lider rynku i w działach związanych z systemem Googla jest największy ruch, ale być może zostanie rozszerzona — w końcu nie jest to jedyny system mobilny.

Na razie materiałów jest niewiele, ale znalazły się tam te podstawowe i najczęściej poszukiwane: słowniczek terminów związanych z Androidem, instrukcja flashowania urządzenia czy wskazówki dotyczące modyfikowania wyglądu systemu. Nie zabraknie również materiałów dla początkujących deweloperów oraz przydatnych linków i poradników filmowych. Baza będzie się z czasem rozrastać. Mimo że szkoła ma formę Wiki, nie każdy będzie mógł do niej dodawać treść. Jej twórcy chcą unikać nieporozumień i niejasności, opierając się na doświadczeniu osób „sprawdzonych”, a przez to zapewnić platformie dobrą reputację. Lista nie jest oczywiście zamknięta, ale trzeba najpierw zgłosić swoją chęć pomocy. W końcu przeznaczeniem platformy jest zapewnienie podstawowej edukacji osobom, które później zanurkują w świat modyfikacji Androida i samo forum XDA Developers. W przyszłości planowane jest również wydanie darmowej książki, która będzie zawierać wieloletnie niekiedy doświadczenia deweloperów w formie „strawnej” dla nowicjuszy.

Jak zwykle w takich przypadkach, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, trzeba się pogodzić z używaniem języka angielskiego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)