Wyszukiwarka Google w nowych szatach

Wyszukiwarka Google w nowych szatach

Wojciech Cybulski
06.05.2010 11:41

Google poinformował na swoim blogu o zmianach w wyglądzie strony wyników wyszukiwania - nowy projekt ma zapewnić błyskawiczny dostęp do najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników funkcji.

Podstawową nowością w wynikach wyszukiwania jest przeniesienie całej nawigacji do lewej kolumny, która jest teraz stale widoczna. Znajdziemy w niej wszystkie dodatki dostępne dotychczas w rozwijanym menu opcji - pozwalają one m.in. na określenie odpowiedniego dla danego wyszukiwania przedziału czasowego, sposobu prezentacji wyników oraz typu oczekiwanych informacji zwrotnych. Ponadto przy linkach do zawężania wyszukiwania do grafiki, wiadomości, książek czy blogów pojawiły się czytelne ikony. Na samym dole paska nawigacyjnego ulokowano zaś propozycje haseł pokrewnych do tego, które wpisaliśmy w wyszukiwarce. Google zintegrował także w nowym pasku nawigacyjnym obsługę Universal Search i Google Squared.

Poza zmianami związanymi z lewym paskiem nawigacyjnym Google odświeżył także wygląd swego logo i delikatnie skorygował stosowaną na stronie wyników paletę kolorów. Tutaj zmiany są niewielkie, a obecny na stronach wyszukiwarki minimalizm został zachowany. Nowy projekt strony wyników wyszukiwania jest obecnie dostępny w amerykańskiej wersji Google - należy się jednak spodziewać, że w najbliższym czasie korporacja rozszerzy jego zasięg na wersje regionalne. Dla tych, którzy już teraz chcieliby zobaczyć nowy interfejs wyszukiwarki w działaniu, Google przygotował krótki film demonstracyjny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)