Wyszukiwarka Google z nowym widokiem podpowiedzi. Nie jest dostępny dla wszystkich

Wyszukiwarka Google z nowym widokiem podpowiedzi. Nie jest dostępny dla wszystkich

Google wprowadza nowość do wyszukiwarki na smartfonach (depositphotos)
Google wprowadza nowość do wyszukiwarki na smartfonach (depositphotos)
Oskar Ziomek
09.01.2019 23:54

Do mobilnej wersji wyszukiwarki Google trafia interesująca nowość – podpowiedzi podobnych zapytań z przeszłości, o czym twórcy informują na blogu. Nowy widok będzie dostępny na smartfonach zarówno w aplikacji Google, jak i w mobilnej wersji wyszukiwarki i przyczyni się do szybszego znajdowania odpowiedzi na nurtujące pytania. Jak sugeruje Google, dzięki przypomnieniu podobnych zapytań, użytkownik będzie mógł szybciej trafić na strony, które kiedyś pomogły mu dotrzeć do poszukiwanych informacji.

Aby podpowiedzi mogły zadziałać, użytkownik musi być oczywiście zalogowany do swojego konta Google. Podczas przeprowadzania nowego wyszukiwania oprogramowanie zweryfikuje, czy w przeszłości użytkownik nie sprawdzał już wyników podobnych zapytań. Jeśli tak – na szczycie listy wyników w Google pojawi się nowa karta aktywności, skąd będzie można odtworzyć historię i trafić na wcześniej odwiedzone strony. Obok każdej witryny, dla ułatwienia na liście będzie także widoczna informacja o tym, jak dawno wybrana strona została odwiedzona.

  • Karty podpowiedzi w wyszukiwarce, źródło: blog Google.
  • Edycja wybranej karty podpowiedzi, źródło: blog Google.
[1/2] Karty podpowiedzi w wyszukiwarce, źródło: blog Google.

Dla ułatwienia, listy będzie można edytować. Jeśli pojawi się na niej witryna, która nie jest już interesująca, użytkownik będzie mógł ją z niej usunąć, by nie pokazywała się jako podpowiedź w przyszłości. Analogicznie, jeśli dana podpowiedź będzie bardziej interesująca od pozostałych, inny przycisk pozwoli szybko dodać ją do wybranej kolekcji.

Google z kartami aktywności na razie tylko w USA

Choć opisywana nowość zapowiada się interesująco, niestety nie wszyscy z niej skorzystają. Na blogu Google dowiadujemy się bowiem, iż nowy widok ma być co prawda dostępny u pierwszych osób już teraz, jednak na tę chwilę mowa jest tylko o użytkownikach ze Stanów Zjednoczonych.

W tym momencie nie wiadomo, czy zasięg funkcji zostanie rozszerzony o inne kraje, a jeśli tak – kiedy można się tego spodziewać. Warto jednak zwrócić uwagę, iż skuteczność działania widoku podpowiedzi nie wydaje się być zależna od regionu, więc wprowadzenie w innych krajach, w tym Polsce, może być tylko kwestią czasu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)