WZor zapowiada symboliczne opłaty za aktualizację do Windows 9 i możliwość wyłączenia Modern UI

Strona głównaWZor zapowiada symboliczne opłaty za aktualizację do Windows 9 i możliwość wyłączenia Modern UI
23.06.2014 12:37

Jak niedawno pisaliśmy, specjalizująca się w wyciekach zMicrosoftu grupa WZor wróciłado akcji. Pierwsze opublikowane na łamach forum ru-board.cominformacje od WZoru skupiają się na systemach operacyjnych zRedmond – przygotowywanej na jesień aktualizacji Windows 8.1Update 2 oraz zaplanowanego na kwiecień przyszłego roku Windows 9.

Z tego coujawnili informatorzy grupy wynika, że Windows 8.1 Update 2będzie dostępne za darmo dla wszystkich korzystających dziś zlicencjonowanej kopii Windows 8.1 Update 1. Aktualizację będziemożna zainstalować też na nowych komputerach – i co ciekawe, zaniewielką dodatkową opłatą na komputerach z Windows 8, którychużytkownicy nie przeszli pełnego cyklu aktualizacyjnego.

350109454500587457

Klucze licencyjne, towarzyszące tej dodatkowej opłaciemigracyjnej, pozwolić mają dodatkowo na bezpośrednią aktualizacjęWindows 8.1 Update 2 do Windows 9 za darmo. Za darmo będą moglizainstalować Windows 9 także ci, którzy nabędą nowe komputery zpreinstalowanym Windows 8.1 Update 2.

Według informatorów WZoru, Update 2 ma być rozpowszechnianeprzez sklep Windows Store, zarówno jako aktualizacja jak i pełnawersja do instalacji na nowych komputerach.

Te informacje nie powinny budzić szczególnego zdziwienia –brak możliwości zainstalowania za darmo Windows 9 dla osób, którekilka miesięcy wcześniej kupią PC z poprzednią wersją systemu totylko proszenie się o zmniejszenie sprzedaży PC jesienią. Bardziejdziwią kolejne informacje, dotyczące wersji Enterprise systemuWindows 9.

Jak już wcześniej na łamach ru-board.com sugerowano,podstawowym interfejsem użytkownika, dla Windows 9 miałby byćModern UI, tak ulepszony by chcieli go używać nie tylko posiadaczekomputerów z dotykowymi ekranami, ale także wszyscy ci, którzymężnie trwają przy myszce i klawiaturze. Co więcej, z wersjiWindows 9 przeznaczonej dla procesorów z rdzeniami ARM klasycznydesktopowy interfejs miałby zniknąć całkowicie – Modern UIbyłoby tam jedyną metodą komunikacji z komputerem (obecnie wWindows RT wciąż możliwe jest uruchomienie czegoś, co wyglądajak klasyczny desktop).

Aby jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych,Windows 9 Enterprise ma pozwalać na całkowite wyłączenie ModernUI, zamieniając system w wysoce ulepszonego następcę Windows 7. Cowięcej, wersja ta pozwalałaby na wyłączenie integracji z usługamionline Microsoftu, takimi jak OneDrive, co jest również dobrzeuzasadnione wymogami prawnymi, które nie pozwalają wieluorganizacjom przechowywać danych poza ich siedzibą.

Przypominamy, że nie są to oficjalne informacje z Microsoftu –i wszystko w tej kwestii może się jeszcze zmienić. Pochodząjednak z wiarygodnego dotąd źródła i brzmią całkiemrealistycznie. Zarówno wprowadzenie symbolicznej opłaty zainstalację nowego systemu dla użytkowników starszej wersji, jak irealizacja postulatów użytkowników biznesowych, oczekującychgodnego następcy Windows 7 dobrze wpisują się w rynkowe trendy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)