Xara Web Designer 11 Premium: praca grupowa na jaką czekali projektanci

Xara Web Designer 11 Premium: praca grupowa na jaką czekali projektanci

Xara Web Designer 11 Premium: praca grupowa na jaką czekali projektanci
21.05.2015 12:46, aktualizacja: 21.05.2015 12:59

Firma Xara wydała 11. wersję programu Web Designer, przeznaczonego do budowania stron internetowych bez kodowania. Ta wersja wprowadza kolejne modne w dzisiejszym Internecie możliwości projektowe, a także integruje się z testową usługą cloud.xara, dzięki której z dowolnego miejsca na świecie i z dowolnej przeglądarki można aktualizować treść na stronach zaprojektowanych w programie Xara Web Designer 11 Premium.

Przy tworzeniu stron w nowej wersji Xara Web Designera można skorzystać między innymi z „przyklejonych obiektów”. Elementy strony, jak paski nawigacyjne, odnośniki do serwisów społecznościowych czy obrazy tła można „przykleić” do konkretnej pozycji w przeglądarce, dzięki czemu będą widoczne zawsze, niezależnie od przewijania strony (przykład). Obrazy tła można będzie także rozciągać, co sprawi, że strony nie będą miały widocznych granic – tło zajmie całą powierzchnię okna przeglądarki, niezależnie od jego rozmiaru, a nadanie mu takich właściwości wymaga jednego kliknięcia. W programie zawitały w końcu także animacje HTML5, można więc tworzyć elementy stron, które zmieniają wygląd w miarę przewijania oraz efekty, które ukażą się gdy nad elementem znajdzie się kursor myszy.

Dostępne zasoby zostały wzbogacone o kolejnych 30 szablonów stron z różnymi wariantami układów elementów i wersjami mobilnymi, co jest ukłonem w stronę nowego pozycjonowania stron przez wyszukiwarkę Google. Fotografom spodoba się nowy widżet galerii, który można umieszczać na stronach. Poprawione zostały także możliwości importu i eksportu oraz praca z tekstem. Oto przykład nowych możliwości programu.

Najciekawsza jest jednak możliwość edycji plików projektów z poziomu przeglądarki na dowolnym urządzeniu. Nie jest oczywiście możliwe budowanie układu strony od nowa, ale można z powodzeniem zmieniać treść i podmieniać grafiki. Aby skorzystać z tej możliwości należy zalogować się na stronie cloud.xara.com używając tych samych danych, co przy kupowaniu programu. Aplikacja webowa połączy się z Dropboksem lub Dyskiem Google'a przypisanym do tego konta i pokaże zapisane na nich projekty. [img=a1]

Po otwarciu któregoś z nich uruchomiony zostanie edytor, który pozwoli na poprawienie tekstu czy dodanie nowych zdjęć do stron, a następnie ponowną publikację, na Maku, Linuksie, tablecie czy telefonie. Możliwa jest także praca w grupie, w której pewna grupa użytkowników (na przykład klienci) ma określone uprawnienia, które pozwalają im samodzielnie zmieniać tylko niektóre fragmenty stron. Aplikacja webowa jest wciąż w fazie testowej, ale zapowiada się bardzo dobrze.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obsługa chmur w tej wersji programu to nie tylko cloud.xara. Osoby pracujące na kilku komputerach ucieszy możliwość synchronizacji plików projektów między nimi za pośrednictwem usług Google Drive oraz Dropboksa. Zmiany wprowadzone na jednym z komputerów automatycznie mają pojawiać się na innych, a ponadto wprowadzona została podstawowa kontrola wersji, więc będzie można przywrócić starsze pliki.

Podobnie jak poprzednie wersje programu, Xara Web Designer 11 dostępna jest w dwóch wariantach – standardowym dla początkujących webmasterów i Premium z pełnią możliwości. Ich ceny to odpowiednio 49 i 99 euro, ale obecnie są dostępne w promocji na stronie producenta. Wersję próbną Web Designera 11 Premium możecie pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)