XBMC będzie działać na Androidzie, już oficjalnie

XBMC będzie działać na Androidzie, już oficjalnie

03.12.2012 12:52

XBMC to otwartoźródłowe oprogramowanie multimedialne, które działa na wielu platformach i pozwala zamienić każde urządzenie z Windowsem, Linuksem czy OS X oraz Apple TV i Raspberry Pi w centrum multimedialne z odtwarzaczem filmów i muzyki z dysku lub zasobów sieciowych, przeglądarką zdjęć, z możliwością obsługi pilotem i zestawem wtyczek i skórek do wyboru. W sierpniu wspominałam, że w przygotowaniu jest port pełnego XBMC dla Androida. Z wydaniem wersji 12 beta 2 oprogramowania system Google'a trafia oto na listę wspieranych, można więc na telefonie, tablecie czy innym urządzeniu z tym systemem cieszyć się pełnowymiarowym centrum multimedialnym.

Wydana właśnie wersja XBMC dla Androida ma na razie status bety i trzeba mieć na uwadze, że wymaga dość mocnego sprzętu — na platformach bez rozszerzenia NEON oprogramowanie będzie po prostu zbyt wolne, aby dało się go używać. Lista kompatybilnych urządzeń jest w przygotowaniu i można ją znaleźć na wiki projektu. Należy się także spodziewać problemów na systemie Android 4.2 i najnowszym Cyanogenmodzie.

Obraz

Inne zmiany w tej wersji obejmują między innymi poprawki obsługi dźwięku (wielu użytkowników wersji 12 beta 1 zgłaszało brak dźwięku w odtwarzanych materiałach) oraz dodanie możliwości sterowania centrum multimedialnym z użyciem kontrolera do Xboksa 360. Mapa kodów wysyłanych przez kontroler została tak opracowana, aby dało się sterować XBMC z użyciem każdej wersji pada.

XBMC 12 beta 2 można pobrać z naszej bazy programów dla Windowsa i OS X, pozostałe wersje (w tym dla Androida) można znaleźć na stronie projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)