Xbox Live bardziej społecznościowy, na początek własny obrazek gracza

Xbox Live bardziej społecznościowy, na początek własny obrazek gracza

10.04.2017 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tworzenia profilu gracza w usłudze Xbox Live, jesteśmy ograniczeni wyłącznie do ustalonych przez Microsoft „zdjęć profilowych”. W związku z tym, że obecnymi założeniami rozwoju usługi jest nastawienie na cechy społecznościowe, to niebawem dostaniemy funkcję ustawienia własnego obrazku gracza.

Po wydaniu ostatniej marcowej dużej aktualizacji, pojawiły się informacje, że możliwość ustawienia niestandardowego obrazku gracza pojawi się w ostatniej aktualizacji Xboksa One dla Insiderów. Jednak jak już Microsoft zdążył nas przyzwyczaić w przypadku desktopowego Windowsa 10, nowość została opóźniona.

Do tej pory mogliśmy korzystać tylko z wybranych przez Microsoft obrazków. Przy coraz bardziej rozbudowanych funkcjach społecznościowych Xbox Live, sprawiało to, że w kanale aktualności naszych znajomych, mieliśmy wysyp takich samych zdjęć. Rozpoznać konkretnego gracza mogliśmy więc po jego nazwie użytkownika – niekoniecznie jest to wygodne

Obraz

Co prawda, w Internecie znajdziemy poradniki umożliwiające wrzucenie własnego zdjęcia. Jednakże na forach spotkamy się z ostrzeżeniami, że skorzystanie z takich instrukcji, może skończyć się banem, odcinającym nam możliwość grania ze znajomymi w sieci. W związku z tym, najbezpieczniej jest korzystać z domyślnych obrazków. Pewną opcją jest sięgnięcie po bonusowe obrazki, powiązane z konkretnymi grami, ale najczęściej są one płatne.

Powyższe problemy powinny niebawem zniknąć. Najpewniej kolejna aktualizacja systemu Xboksa przyniesie funkcję ustawienia własnych obrazków gracza. Na początku nowość trafi dla uczestników programu Xbox Insider, po pomyślnych testach, powinna szybko zostać przeniesiona do stabilnego oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także