Xbox: Microsoft szykuje aplikację do grania na telewizorach

Xbox: Microsoft szykuje aplikację do grania na telewizorach

fot. wp.pl/Jakub Krawczyński
fot. wp.pl/Jakub Krawczyński
25.11.2020 12:16

Microsoft wystartował w 2020 r. na dobre z usługą xCloud, która jest od 15 września dostępna także w Polsce. Xbox czy PC jest zbędny - wystarczy smartfon za 500 zł, aby grać w setki hitów. Nie jest to jednak ostatnie słowo firmy - usługa ma wejsć także na telewizory.

– Zobaczycie coś takiego w ciągu najbliższych 12 miesięcy i nic nas przed tym nie powstrzyma - powiedział szef działu gier Microsoft, Phil Spencer w wywiadzie z portalem The Verge.

W październiku 2020 r. także Spencer wspominał otwarcie o możliwości wydania w 2021 r. przystawki pod telewizor, która zapewniałaby możliwość uruchamiania gier z "chmury" Microsoftu.

Microsoft od dłuższego czasu miał partnerstwa z dwoma największymi producentami telewizorów segmentu premium, LG oraz Samsungiem. Wydawałoby się więc naturalnym krokiem, gdyby odbiorniki tych marek otrzymały aplikacje Xbox służace do strumieniowania gier z poziomu TV.

Oczywiście nie można zapominać także o popularnym Android TV. Co ciekawe, niedawno przystawka Apple TV 4K otrzymała wsparcie kontrolera Xbox Series X, co także może świadczyć o tym, że i na niej zagramy w gry z Xbox Game Pass.

W tym momencie wiadomo oficjalnie, że postępuja prace nad streamingiem gier na platformie iOS (a więc na iPhone'ach i iPadach) w formie aplikacji webowej z poziomu przeglądarki Safari. Równolegle Microsoft testuje podobną opcję na komputerach PC.

Microsoft stara się poszerzyć grono odbiorców swoich gier. Phil Spencer zauważył, że tak naprawdę rynek gier konsolowych nie poszerza się od długiego czasu jeśli chodzi o liczbę odbiorców. Dlatego też widzimy intensywne działania na tym polu. Czy okażą się skuteczne? - zobaczymy.

[frame]Aplikacja Xbox Game Pass pozwalająca na granie w gry na smartfonie na Androida jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)