xCloud: strumieniowanie gier Xbox na PC już działa. I nie trzeba konsoli

Strona główna Aktualności
fot. Windows Central/YouTube
fot. Windows Central/YouTube

O autorze

xCloud, czyli usługa uruchamiania gier z Xbox Game Pass Ultimate na smartfonach już działa od 15 września 2020 r. w Polsce. Testowaliśmy ją na Androidzie i działa świetnie.

Tymczasem już niedługo ukaże się ona również na iOS oraz PC. Redakcja Windows Central miała okazje sprawdzić, jak działa na Surface Pro X.

Aplikacja do strumieniowania jest bardzo podobna w wyglądzie i funkcjonalności do swojego odpowiednika z Androida. Co ciekawe, obsługuje także sterowanie dotykowe, które dostępne jest w przypadku 11 tytułów. Dzięki temu urządzenia takie, jak Surface Pro zyskają przydatną funkcjonalność.

Oczywiście standardowym rozwiązaniem jest bezprzewodowy kontroler do Xbox One / Series X|S z Bluetooth. Według doniesień Zaca Bowdena z Windows Central przy internecie 200 Mbps poruszanie się w grach było bardzo responsywne.

Redaktor określił doznania jako "niemalże jak z fizycznego sprzętu", przy minimalnej ilości artefaktów widocznych w strumieniowanym obrazie. Zaznaczył również, że aplikacja dobrze skaluje obraz wraz ze zmianą okienka, bez konieczności uciekania się do dodatkowych programów typu Borderless Gaming.

Strumieniowanie gier z Xbox Game Pass Ultimate na PC będzie możliwe w przyszłym roku. Windows Central sprawdzało teraz aplikację testową. Na platformie iOS rozwiązanie będzie dostępne za pomocą strony internetowej (którą można zainstalować jako aplikację w stylu PWA).

Chcesz grać w gry z Xboxa na smartfonie? Pobierz aplikację Xbox Game Pass na Androida z naszego katalogu oprogramowania[/url].

© dobreprogramy
s