Xbox One niemal jak PC: wsparcie dla myszki i klawiatury już niebawem

Xbox One niemal jak PC: wsparcie dla myszki i klawiatury już niebawem12.05.2017 19:39
Xbox One niemal jak PC: wsparcie dla myszki i klawiatury już niebawem

Jednym z tematów, który od dłuższego czasu ciągnie się za Xboksem One, jest dodanie obsługi klawiatury i myszki. Niektórzy widzą w tym zatarcie granicy pomiędzy konsolą, a PC i wprowadzenie długo wyczekiwanej wygody podczas grania w strzelanki i strategie. Temat powrócił podczas konferencji Build 2017.

Pad Xboksa One jest jednym z najlepszych, a może i najlepszym na rynku. Świetnie sprawdza się w grach projektowanych z myślą o konsoli. Niestety, w przypadku bardziej dynamicznych strzelanek czy strategii, najwygodniejszy zestaw to klawiatura i myszka. Jednak z niego możemy skorzystać tylko na PC, ponoć jednym słusznym sprzęcie dla strzelanek i strategii.

Niebawem to się zmieni i również Xbox ma być sprzętem nie gorszym dla miłośników Battlefielda czy Call of Duty. Program Xbox Live Creators Program skierowany dla deweloperów ma im pomóc w zatarciu granicy pomiędzy poszczególnymi platformami – PC z Windows 10 i Xboksem One. To właśnie on ma przynieść wsparcie dla myszki i klawiatury na konsoli.

Myszka i klawiatura w Xboksie to oczywiście nie tylko gry. Konsola posiada przeglądarkę Internetową, aplikację YouTube czy również możliwość przeglądania zdjęć z OneDrive’a. To właśnie podczas wpisywania adresu strony internetowej, szukania filmiku czy zdjęć z wakacji, możemy docenić nową metodę wprowadzania tekstu i poruszania się po systemie i aplikacjach.

Nie została podana żadna data, podobno wsparcie ma pojawić się już niebawem. Może to właśnie ta funkcja zachęci graczy do kupna Projectu Scorpio, który przed premierą nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Oczywiście obsługa klawiatury i myszki ma być dostępna również dla Xboksa One i One S.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)