Xbox One S All-Digital Edition. Tak wygląda konsola Microsoftu bez napędu optycznego

Xbox One S All‑Digital Edition. Tak wygląda konsola Microsoftu bez napędu optycznego

Xbox One S All-Digital Edition. Tak wygląda konsola Microsoftu bez napędu optycznego
Piotr Urbaniak
21.03.2019 18:52

Potwierdzają się plotki o Xboksie One w wersji bez napędu optycznego. W internecie pojawił się pierwszy render urządzenia, który ujawnia konstrukcję niezwykle zbliżoną wizualnie do modelu One S, tyle że – jak nietrudno się domyślić – pozbawioną czytnika płyt.

Po raz pierwszy o Xboksie One bez napędu pisał w listopadzie 2018 roku serwis *Thurrot. Wtedy projektowi przypisano nazwę kodową Maverick*. Od początku mówiło się, że chodzi o sprzęt w możliwe najniższej cenie. I rzeczywiście, nazwa handlowa Xbox One S All-Digital jasno wskazuje, na którym modelu się opierano. Zresztą, podobnie jak sam wygląd konsoli.

Xbox One S All-Digital wygląda dokładnie tak, jak znany wszystkim Xbox One S. Jedyną różnicą zdaje się być właśnie brak szczeliny napędu i co zrozumiałe, przycisku wysunięcia płyty.

Źródło: Windows Central
Źródło: Windows Central

Dysk 1 TB i pakiet gier w zestawie

Jak podaje odpowiedzialny za przeciek *Windows Central, beznapędowy Xbox One trafi do sklepów w zestawie z dyskiem twardym o pojemności 1 TB i trzema grami: Forza Horizon 3, Minecraft oraz Sea of Thieves*. Ponadto serwis uważa, że firma z Redmond będzie dorzucać do konsoli roczny abonament na usługę Game Pass. Jednak informacji o tym na projekcie pudełka nie widać.

Tak czy owak, większą niewiadomą pozostaje cena. Xbox One S z dyskiem 1 TB kosztuje obecnie 299 dol., ale łatwo nabyć go korzystając z promocji, znacznie poniżej tej kwoty. Jeżeli All-Digital ma przyciągnąć do sklepów większą rzeszę klientów, to zważywszy na brak napędu Ultra HD Blu-ray, powinien być sprzedawany za maksymalnie 199 dol. Niemniej ceny póki co nie znamy.

Co więcej, nie znamy też daty premiery. Windows Central datuje ogólnoświatową premierę na 7 maja, ale to kolejny przypadek, kiedy trzeba wierzyć im na słowo. Wcześniej Thurrot mówił: kwiecień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)