Xbox: Project xCloud już wkrótce. Microsoft sprytnie wymyślił granie na telefonach

Xbox: Project xCloud już wkrótce. Microsoft sprytnie wymyślił granie na telefonach

Project xCloud pozwoli grać w gry z Xboxa na smartfonie, fot. Microsoft
Project xCloud pozwoli grać w gry z Xboxa na smartfonie, fot. Microsoft
16.07.2020 16:17, aktualizacja: 16.07.2020 19:04

Microsoft już we wrześniu 2020 uruchamia Project xCloud, czyli gry z Xbox w Twojej kieszeni na dowolnym urządzeniu mobilnym czy laptopie. Strumieniowanie gier bez konieczności posiadania konsoli niedługo wyjdzie z testów beta i wejdzie już do powszechnego użytku.

Testy Project xCloud odbyły się już w takich krajach, jak USA, UK, Kanada, Korea Południowa, Indie oraz 11 państwach Unii Europejskiej, w tym Niemczech, Francji, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii i Szwecji.

Project xCloud we wrześniu 2020. Posiadacze Xbox Game Pass Ultimate dostaną go gratis

Microsoft ogłosił właśnie, że usługa xCloud wejdzie oficjalnie do użytku już we wrześniu 2020 roku, a posiadacze abonamentu Xbox Game Pass nie będą musieli za opcję strumieniowania gier dodatkowo płacić. Subskrypcja Ultimate kosztuje 54,99 zł miesięcznie i daje nam abonament Xbox Live Gold, a także dostęp do Game Passa w wersji na konsoli oraz osobnej na PC (z innym zestawem gier).

Firma z Redmond reklamuje xCloud jako alternatywę dla osób, które chcą grać poza domem, bądź nie posiadają ani konsoli, ani peceta do gier. Gigant podkreśla również to, że gry na Xboxa będą przenosić stany gry z każdego obsługiwanego urządzenia na drugie. - Gdy ukaże się Halo Infinite, Ty i Twoi przyjaciele będą mogli pograć gdziekolwiek na wielu typach urządzeń - głosi komunikat na oficjalnym portalu informacyjnym Xbox Wire.

Project xCloud jest dla Microsoftu niezwykle ważny. Firma ma wreszcie pierwszą realną szansę, aby przebić się z produktem konsumenckim, dla bardzo szerokiego grona odbiorców, który nie ma żadnej realnej konkurencji. Owszem, są inne usługi streamingowe, ale żadna z nich nie oferowała kilku tysięcy gier na start, a właśnie tyle pojawi się w xCloud.

Jeśli xCloud stanie się hitem, należy spodziewać się rychłego wprowadzenia go także na telewizory Smart i przystawki TV. Jest to o tyle realne, że Microsoft ściśle współpracuje z gigantami takimi, jak Samsung i LG.

xCloud od Microsoftu: niestety Polska nadal krajem dalszej kategorii

Niestety Polska nie będzie jednym z krajów, w których już od września 2020 zagramy w gry spod znaku Xbox na smartfonie czy tablecie (w tym wszystkie nowości). Będziemy musieli poczekać bliżej nieokreślony czas.

Na pewno jednak dostęp do usługi prędzej czy później otrzymamy - posiada ona polską witrynę, a infrastruktura Microsoftu zapewniająca xCloud ulokowana jest w 140 krajach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)