Xbox Series S: słabsza wersja konsoli też ma ray‑tracing. I procesor lepszy niż PS5

fot. Reddit - u/jiveduder
fot. Reddit - u/jiveduder

30.06.2020 17:13, aktual.: 01.07.2020 06:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft ma w zanadrzu Xbox Series S (nazwa kodowa: Xbox Lockhart), czyli tańszą wersję Xbox Series X. Nie wiemy jeszcze oficjalnie, kiedy i czy Microsoft tę wersję Xboxa zaprezentuje, ale wiemy, że ona istnieje.

Jeden z najbardziej znanych i szanowanych dziennikarzy technologicznych, Tom Warren z The Verge, ujawnił właśnie garść bardzo interesujących informacji.

Xbox Lockhart: niby słabszy, ale nie będzie ograniczać nowych gier

Warren wyjawił na Twitterze, że Xbox Series S (taka nazwa jest także używana i prawdopodobna) obsłuży ray-tracing, tak jak potężniejsza wersja X.

Co więcej, jak podał dziennikarz The Verge, procesor w Xbox Series X (lub jak wolicie: Xbox Lockhart) jest także szybszy niż w PlayStation 5. Tutaj w zasadzie nie ma żadnego zdziwienia, bo CPU użyte w tej edycji konsoli ma być dokładnie taki sam, co w Xbox Series X. To jedynie układ graficzny miał być słabszy (i ilość RAM-u mniejsza) niż w potężniejszej wersji Xboxa (oraz w PlayStation 5).

Microsoft jeszcze oficjalnie nie zaprezentował tej wersji konsoli. Ostatnio w internecie jednak pojawiły się o niej wzmianki - zarówno w dokumentacji technicznej zestawów deweloperskich nowych Xboksów, jak i we wnioskach patentowych Microsoftu.

Sony postawiło na dwie wersje PlayStation 5, z czego jedna jest bez napędu optycznego i ma być tańsza. Nie wiadomo, czy Xbox Series S ma nie zawierać czytnika 4K UHD Blu-ray, ale wydanie drugiej, tańszej wersji konsoli będzie mieć ogromny sens biznesowy dla Microsoftu.

Według Toma Warrena, który miał dostęp do kilku dokumentów Microsoftu, Xbox Series S ma posiadać 7,5 GB RAM-u, ten sam procesor oraz 4 TFLOPS-y mocy obliczeniowej, podczas gdy Xbox Series X ma mieć 13,5 GB RAM-u do dyspozycji na gry, jak również 12 TFLOPS mocy obliczeniowej. Xbox Series S jest przewidziany z myślą o rozgrywce w 1080p i 1440p, a więc także na monitorach.
Jakub Krawczyński

Póki co wszyscy gracze czekają na lipcowe wydarzenie, w którym Microsoft zademonstruje gry swoich własnych studiów na nową generację konsol, w tym Halo Infinite. Według najnowszych plotek Microsoft mógłby zaprezentować Xbox Series S w sierpniu 2020.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)