Xbox Series X|S: pierwsza duża aktualizacja. Dynamiczne motywy i inne

Xbox Series X|S: pierwsza duża aktualizacja. Dynamiczne motywy i inne

fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński
fot. dobreprogramy.pl/Jakub Krawczyński
01.12.2020 09:45

Konsole Xbox Series X|S otrzymały pierwszą aktualizację funkcji systemowych. Microsoft oficjalnie rozsyła je od dzisiaj 1 grudnia 2020 r., aczkolwiek można było ją włączyć ręcznie dzień wcześniej.

Aktualizacja Xbox Series X|S - lista zmian

Uaktualnienie zajmuje 701 MB i wprowadza kilka usprawnień do systemu Xbox Series X|S. Co ciekawe, są to zmiany specyficznie opracowane dla nowych konsol Microsoftu. Mówimy o wprowadzeniu między innymi:

Xbox Series X|S wystartowały wyłącznie z jednym dynamicznym motywem do wyboru (można było go ewentualnie spersonalizować wybierając różne kolory). Teraz do wyboru jest ich aż siedem.Oznaczenie Auto HDR natomiast pojawia się w prawym górnym rogu przy uruchamianiu gier - tak, jak funkcja Quick Resume.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

fot. Microsoft

Oznaczenia "Zoptymalizowane dla Xbox Series X|S" natomiast istniały już wcześniej, a zmiana ta została prawdopodobnie zapowiedziana ze względu na uświadomienie większej liczby osób. Tę odznakę widzimy w widoku naszej biblioteki gier w każdym widoku - można nawet filtrować nasze zasoby wyłącznie pod kątem takich tytułów. Oznaczenie jest także widoczne z poziomu Microsoft Store

Sekcja "Gry dostępne wkrótce" pozwoli na wcześniejsze zainstalowanie tytułów, które dopiero nadchodzą - w tym z poziomu aplikacji mobilnej. Jeśli dany tytuł na to nie pozwala, można go ewentualnie zakolejkować tak, aby zaczął pobierać się w dniu premiery.

Microsoft wprowadził jeszcze kilka innych zmian, w tym dodanie zakładki aktywności gier do paska bocznego menu konsoli - łączy ona informacje o osiągnięciach ze wszystkimi powiązanymi opcjami społecznościowymi.

Oprócz tego możemy teraz liczyć na dodawanie kont rodzinnych przy ustawianiu konsoli i integrację z aplikacją Microsoft Family Safety, aby zarządzać opcjami kontroli rodzicielskiej.

Jak sprawdzić / wymusić aktualizację?

Jest szansa, że aktualizacja pobrała się wam już automatycznie. Jeśli jednak nie jesteście tego pewni, możecie przejść w menu konsoli do następujących opcji:

Ustawienia -> System -> Aktualizacje -> Aktualizuj teraz

Uaktualnienie "waży" 701 megabajtów. Po czym poznać, że już je otrzymaliśmy? Jeśli wejdziecie w następujące opcje: Ogólne -> Personalizacja -> Mój kolor i tło -> Tła dynamiczne - będziecie widzieć wybór dynamicznych motywów, a to znaczy, że aktualizację już macie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)