Xbox Wireless: pecety z Windows 10 obsłużą akcesoria Xboksa One

Xbox Wireless: pecety z Windows 10 obsłużą akcesoria Xboksa One

17.08.2016 14:22

Obserwując ostatnie poczynania Microsoftu, łatwo dostrzec, że firma chce połączyć PC z Windows 10 i Xboksa w niemal jedną platformę. Nowym krokiem ku zrealizowaniu tych planów jest Xbox Wireless, czyli możliwość podłączenia kontrolerów Xboksa do komputera i to bez posiadania specjalnych adapterów.

Jeśli uważnie śledziliście informacje związane z Xboksem One S, to powinniście wiedzieć, że podrasowany kontroler posiada moduł Bluetooth. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób podłączyć go do komputera. Wcześniej wymagany był odpowiedni adapter, ponieważ pad Xboksa One komunikuje się z konsolą za pomocą własnego protokołu bezprzewodowego, nie jest to niestety Wi-Fi Direct.

Obraz

Xbox Wireless to jednak wcale nie nowe akcesoria z modułem Bluetooth. Microsoft chce umożliwić komunikację z wykorzystaniem protokołu zastosowanego w Xbox One. Dodatkowo nie będziemy potrzebowali adapterów, które zajmowały port USB. Komputery mają być fabrycznie wyposażone w zintegrowany adapter. Podłączenie akcesoriów Xboksa ma być równie proste jak na konsoli. Przykładowo, włączamy pada i niemal natychmiastowo możemy z niego korzystać.

Microsoft chce by adapter był umieszczony bezpośrednio na płytach głównych. Pojawił się już pierwszy komputer ze wsparciem dla Xbox Wireless – Lenovo IdeaCentre Y710 Cube. W przyszłości firma z Redmond zamierza uruchomić gamę akcesoriów bezprzewodowych. Mają one powstawać z partnerami, takimi jak chociażby: Astro, HyperX, Lenovo czy Razer.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)