Xiaomi kombinuje jak zrobić smartfon bez widocznych obiektywów – jest projekt

Strona głównaXiaomi kombinuje jak zrobić smartfon bez widocznych obiektywów – jest projekt
15.01.2020 22:17
fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com

Moda na zwiększanie liczby obiektywów w smartfonach przyniosła zauważalną poprawę jakości zdjęć w różnych warunkach, ale jednocześnie odbiła się negatywnie na wyglądzie urządzeń. Wystarczy przypomnieć sobie jak żartowano z iPhone'a 11 Pro, porównując go do kuchenki indukcyjnej. Xiaomi ma pomysł jak temu przeciwdziałać.

Skoro udało się już wyeliminować wcięcie w ekranie, umieszczając przedni aparat w obrębie wysuwanego modułu pop-up, to czemu by nie powtórzyć tego samego z aparatami tylnymi? – pomyślał ktoś zapewne. I jak pomyślał, tak zrobił.

Do Urzędu Patentowego ChRL wpłynął wniosek o zastrzeżenie technologii, dzięki której Xiaomi mogłoby umieścić w obrębie wysuwanego mechanizmu aż siedem sensorów; dwa przednie i pięć tylnich. Projekt doskonale obrazują przedstawione szkice koncepcyjne.

fot. gsmarena
fot. gsmarena

Trzeba przyznać, że wygląda to co najmniej intrygująco, choć równocześnie budzi obawy o grubość urządzenia. Wyspy z aparatami nie bez kozery są wypukłe, a tu dodatkowo optyka zdaje się na siebie nachodzić. Bardzo ciekawe, jak producent zamierza rozwiązać tę kwestię. Tego akurat, kluczowego przecież aspektu, przedstawiona dokumentacja nie precyzuje.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)