Xiaomi nie spoczywa na laurach, uruchamia program wymiany iPhone'ów na MiPhony

Xiaomi nie spoczywa na laurach, uruchamia program wymiany iPhone'ów na MiPhony

Xiaomi nie spoczywa na laurach, uruchamia program wymiany iPhone'ów na MiPhony
26.01.2015 16:13

Założyciel i dyrektor Xiaomi, Lei Jun, opublikował dziś na swoim koncie w chińskiej platformie mikroblogowej Weibo informację o zamiarze wprowadzenia przez firmę programu wymiany używanych smartfonów iPhone na nowe flagowce spod znaku Mi.

O tym, jak bardzo udany był dla chińskiej firmy rok 2014 świadczą nie tylko bardzo pozytywne opinie na temat jej urządzeń, ale także statystyka. Według danych opublikowanych przez twórców benchmarku AnTuTu najpopularniejszym smartfonem z systemem Android był w 2014 roku właśnie Xiaomi Mi 4.

Obraz

Chiński potentat już zapowiada dalsze podboje – w 2015 firma planuje sprzedać kolejne 100 mln urządzeń. Lei Jun wspomniał o jednym z możliwych sposobów, w jaki jego firma zamierza osiągnąć taki wynik. Użytkownicy iPhone'ów będą mogli mianowicie wymienić swoje używane urządzenie na nowy smartfon Xiaomi. Plotki mówią, że zostanie także zachowana odpowiednia hierarchia – iPhone'a 6 i 6 Plus będzie można wymienić na Mi Note Pro, natomiast iPhone'a 5s na Xiaomi Mi Note. Warunkiem wymiany będzie najprawdopodobniej pełna sprawność smartfona Apple.

Nieznane są szczegóły programu, można się jednak spodziewać, że będzie on, przynajmniej na początku, funkcjonował przede wszystkim na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej. Przyciągającą ogromną uwagę również poza Azją firmę Xiaomi, interesuje jednak dalsza ekspansja, także na zachodnie rynki, więc niewykluczone jest rozszerzenie tej inicjatywy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)