Xiaomi Pocophone F1 najtańszym smartfonem ze Snapdragonem 845? Ma pojawić się w Europie

Xiaomi Pocophone F1 najtańszym smartfonem ze Snapdragonem 845? Ma pojawić się w Europie

Xiaomi Pocophone F1 najtańszym smartfonem ze Snapdragonem 845? Ma pojawić się w Europie
24.07.2018 18:04

Smartfony Xiaomi swoją popularność zawdzięczają naprawdę dobremu stosunkowi oferowanych możliwości do ceny. Za nieduże pieniądze możemy kupić dopracowany i wydajny smartfon. Jednak niebawem jeszcze większe wrażenie, w stosunku jakości do ceny, będą robić urządzenia marki Pocophone.

Pocophone nie jest nazwą nowego producenta urządzeń. Firma Xiaomi postanowiła stworzyć markę jeszcze tańszych smartfonów, które zachowując dobrą jakość wykonania, zapewnią wysoką wydajność w niskiej cenie. Jednym z przedstawicieli tych smartfonów będzie model oznaczony F1.

Xiaomi Pocophone F1 może być najtańszym lub jednym z najtańszych smartfonów, które dostaną obecnie najwydajniejszy procesor Qualcomma. Ma on bowiem otrzymać Snapdragona 845, czyli układ znany chociażby z OnePlusa 6 czy LG G7. Cena Pocophone będzie jednak niższa. Smartfon w dniu premiery ma kosztować 420 euro, czyli około 1820 złotych bez doliczenia podatku VAT.

Smartfon ma zadebiutować w wybranych krajach Europy. Możliwe, że na liście znajdzie się także Polska. Ma on posiadać 6-calowy wyświetlacz, 6 GB RAM i 64 GB na dane. Największe wrażenie będzie jednak robił wspomniany procesor, który zapewni topową wydajność w odczuwalnie niższej cenie niż konkurencyjne urządzenia.

W Polsce popularne stało się hasło Xiaomi lepsze, czyli po prostu oferujące podobne możliwości, ale w sporo niższej cenie. Czyżby niebawem miało ono zostać wyparte przez Pocophone lepszy? Nawet jeśli nie, to szykują się kolejne smartfony w świetnych cenach. Tymczasem w Europie zadebiutowały dwa nowe modele Xiaomi, które wyróżniają się Androidem wprost od Google, pozbawionym nakładki MIUI.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)