Xiaomi wciąż chce być jak Apple. Podobno stworzy własny... samochód elektryczny

Xiaomi wciąż chce być jak Apple. Podobno stworzy własny... samochód elektryczny

Xiaomi nadal naśladuje Apple'a, fot. Getty Images
Xiaomi nadal naśladuje Apple'a, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
24.03.2021 16:48

Lubiana przez Polaków firma Xiaomi chce być znana także na rynku... samochodów elektrycznych. Jak donosi serwis autoevolution powołując się na chińskie źródła, Xiaomi ma w ponoć w planach stworzenie własnego pojazdu, którym będzie konkurować z planowanym Apple Car czy modelami Tesli.

Tym razem jednak – wbrew ogólnej filozofii Xiaomi – nie chodzi o stworzenie produktu atrakcyjnego dla typowego klienta głównie z uwagi na stosunkowo niską cenę, choć chiński samochód z pewnością i tak będzie tańszy od zapowiadanego Apple Car. Jeśli faktycznie będzie dla niego realną konkurencją, Xiaomi ma szanse umocnić swoją pozycję między innymi właśnie w starciu z Apple, a to walka, która toczy się od dawna na rynku smartfonów.

Szczegóły sprawy nie są na razie znane, ale ze źródeł wynika, że Xiaomi jest już po pierwszych rozmowach z lokalnymi producentami z rynku motoryzacyjnego, toteż chiński samochód może nawet powstać szybciej, niż ten zapowiadany przez Apple'a. Chociaż nie są to potwierdzone informacje, mówi się, że w produkcję samochodu Xiaomi może być zaangażowana firma BYD, która oprócz samochodów (w tym elektrycznych i hybryd) tworzy także autobusy, elektryczne rowery, ciężarówki, wózki widłowe i własne akumulatory.

Zakłada się, że samochód Xiaomi nie trafi na rynek wcześniej niż Apple Car, a jego premiera spodziewana jest najszybciej w 2024 roku. Obydwa pojazdy z pewnością będą po brzegi naszpikowane elektroniką.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)