WindowsAkcesoriaRozszerzenia i powłoki pulpituXLaunchpad
XLaunchpad ikona

XLaunchpad1.16

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

XLaunchpad to darmowa aplikacja przynosząca do systemu Windows centrum unieruchomienie powstałe na wzór Launchpada znanego z systemu Mac OS X Lion.

Aplikacja nie oferuje zbyt wielu funkcji, a jej głównym zadnieniem jest zrządzanie dostępem do zainstalowanych w systemie lokalizacji i programów. XLaunchpad wyświetla na całym pulpicie listę skrótów do aplikacji, którą można dowolnie modyfikować za pomocą metody przeciągnij i upuść. By uruchomić program XLaunchpad wystarczy udać się do ikonki dostępnej w zasobniku systemowym, kliknąć dwukrotnie na pulpit lub skorzystać z skrótu klawiszowego F12.

Z poziomu ustawień programu użytkownik może m. in. wyłączyć automatyczny start z systemem Windows, włączyć tryb pełnoekranowy, zmienić tryb animacji pojawienia się aplikacji, wybrać wielkość marginesów, ikonek czy ikon w linii, ukryć napisy pod ikonkami czy dodać XLaunchpad do menu kontekstowego systemu.

Wśród innych ciekawych funkcji dostępnych w XLaunchpad znajdziemy m. in. obsługę wielu monitorów, możliwość ustawienia własnego tła pulpitu z opcją artystycznego rozmycia grafiki czy dodania skrótu "wyślij do..." dostępnego w menu kontekstowym systemu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.54 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań1 613
Data aktualizacji24 maj 2018
Rozmiar pliku2.38 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
XLaunchpad ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)