XOWA ikona

XOWA4.6.14.2012

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

XOWA to bardzo prosta i multiplatformowa aplikacja przeznaczona do przeglądania i edycji Wikipedii w trybie offline, bez aktywnego połączenia z Internetem. Pozwala ona również pobierać zawartość encyklopedii i zapisywać ją na dysku lokalnym komputera.

Aplikacja napisana została w języku Java i dostępna jest dla systemów operacyjnych Windows, Linux oraz Mac OS. Jej interfejs jest ascetyczny, a zarazem bardzo prosty w obsłudze. Skupia on w sobie funkcje, umożliwiające wygodne pobieranie zawartości Wikipedii i jej przeglądanie bez konieczności nawiązywania połączenia z Internetem. Z powodzeniem wykorzystywana ona może być przez twórców artykułów, dając możliwość pracy z materiałami w trybie offline.

XOWA wykorzystywana może być także do tworzenia kopii pełnej zawartości encyklopedii na naszym komputerze. Aplikacja zachowuje całe oryginalne formatowanie, wzajemne linkowanie i funkcjonalności, w tym obsługę wyszukiwarki i wspierających wiki, takich jak wikiquote czy wiktionary. Cała zawartość (utworzona z oficjalnej kopii zapasowej encyklopedii) jest pobierana przez zintegrowanego klienta sieci BitTorrent. Narzędzie potrafi automatycznie aktualizować kopię offline, pobierając paczki różnicowe przygotowywane przez jego autorów.

Uwaga!

Udostępnij
XOWA 4.6.14.2012wersja stabilna (32-bit)
XOWA 4.6.14.2012wersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.74 oceny
ProducentXOWA Team
Liczba pobrań1 944
Data aktualizacji17 gru 2020
Rozmiar pliku126.20 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
XOWA ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)