WindowsNarzędziaInne narzędziaXOWA
XOWA ikona

XOWA4.6.14.2012

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

XOWA to bardzo prosta i multiplatformowa aplikacja przeznaczona do przeglądania i edycji Wikipedii w trybie offline, bez aktywnego połączenia z Internetem. Pozwala ona również pobierać zawartość encyklopedii i zapisywać ją na dysku lokalnym komputera.

Aplikacja napisana została w języku Java i dostępna jest dla systemów operacyjnych Windows, Linux oraz Mac OS. Jej interfejs jest ascetyczny, a zarazem bardzo prosty w obsłudze. Skupia on w sobie funkcje, umożliwiające wygodne pobieranie zawartości Wikipedii i jej przeglądanie bez konieczności nawiązywania połączenia z Internetem. Z powodzeniem wykorzystywana ona może być przez twórców artykułów, dając możliwość pracy z materiałami w trybie offline.

XOWA wykorzystywana może być także do tworzenia kopii pełnej zawartości encyklopedii na naszym komputerze. Aplikacja zachowuje całe oryginalne formatowanie, wzajemne linkowanie i funkcjonalności, w tym obsługę wyszukiwarki i wspierających wiki, takich jak wikiquote czy wiktionary. Cała zawartość (utworzona z oficjalnej kopii zapasowej encyklopedii) jest pobierana przez zintegrowanego klienta sieci BitTorrent. Narzędzie potrafi automatycznie aktualizować kopię offline, pobierając paczki różnicowe przygotowywane przez jego autorów.

Uwaga!

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.84 oceny
Twoja ocena
ProducentXOWA Team
Liczba pobrań1 958
Data aktualizacji17 gru 2020
Rozmiar pliku126.20 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
XOWA ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)