xp-AntiSpy poskromi kolekcjonerskie zapędy Windows 10

xp‑AntiSpy poskromi kolekcjonerskie zapędy Windows 10

xp-AntiSpy poskromi kolekcjonerskie zapędy Windows 10
19.11.2015 11:16

xp-AntiSpy to bardzo popularne narzędzie do łatwej zmianyukrytych domyślnych ustawień systemów Windows XP, Vista, 7 i 8które ewidentnie zagrażają prywatności użytkownika. Dzisiaj werze Windows 10, które koło pojęcia „prywatność” nawetnie stało, zapotrzebowanie na tego typu narzędzia jest spora.Co prawda nasz znakomity bloger WielkiPiec sugeruje, by nie używaćdo zabezpieczenia się zewnętrznych programów-czyścicieli, ale nieukrywajmy, nie każdy użytkownik PC będzie doktorem informatyki. Iwłaśnie dla tych szeregowych użytkowników pomocą może byćwydana po kilku latach nowa wersja xp-AntiSpy, która zajmuje sięustawieniami najnowszego systemu Microsoftu.

Gdyby nie wydanie Windows 10, prawdopodobnie xp-AntiSpy dokonałbyswojego żywota. Mimo że program był opensource'owy, nikt się niepodjął jego rozwoju, zaś sam autor był przekonany, że zrobił comógł w kwestii uszczelnienia „okienek” przed wyciekami danych. Jednak gdy zapoznał się z tym, co robi „dziesiątka”, gromadzącistotne dane o aktywności użytkownika bez pytania go o zgodę i bezmożliwości wyłączenia tego w ustawieniach systemowych, uznał, żemusi wykorzystać swoje umiejętności i popularność swojegoprogramu, by ograniczyć kolekcjonerskie zapędy Microsoftu.

Obraz

Najnowsza wersjaprogramu gromadzi w jednym miejscu wszystkie znalezione w Sieciprzełączniki związane z prywatnością w Windows 10 – pozwalam.in. na wyłączenie Wi-Fi Sense, biometrii, udostępniania WindowsUpdate przez P2P, identyfikatorów reklamowych, geolokalizacji,analizy uruchomionych programów itp. To wciąż beta, oznaczona jako3.98-3, wersja finalna powinna być dostępna do końca tego roku,jednak już dziś można powiedzieć, że wszystko działa poprawnie.

Pewną niedogodnością dla niektórych użytkowników może byćto, że beta dostępna jest jedynie po niemiecku. Angielskalokalizacja pojawić się ma wraz z wersją finalną, jednaknarzędzie działa już dziś na tyle dobrze, że zdecydowaliśmy sięudostępnić wersję testową w naszej bazieoprogramowania – znajdziecie ją w panelu Wszystkie wersje,oznaczoną jako „wersja rozwojowa”. Przypominamy, że przedwprowadzeniem zmian zrobić kopię zapasową aktualnych ustawień.Program pyta o to przy starcie, należy odpowiedzieć na pytanie„Ja”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)