Xposed Framework na Androidzie 7.1 Nougat? Nieoficjalny hack już dostępny

Xposed Framework na Androidzie 7.1 Nougat? Nieoficjalny hack już dostępny

Xposed Framework na Androidzie 7.1 Nougat? Nieoficjalny hack już dostępny
20.07.2017 10:24

Posiadacze smartfonów z najnowszym Androidem 7.1 mogą wreszcieskorzystać z dobrodziejstw frameworka Xposed. Co ciekawe, to niejest zasługa oficjalnego zespołu deweloperskiego – przenieśćXposed na Androida Nougat udało się niezależnej grupiej włoskichprogramistów, rozwijających system PurifyOS.

Jeszcze tydzień temu Rovo89, twórca Xposed, wyjaśniał, żeużytkownicy Androida 7.1 muszą uzbroić się w cierpliwość.Nougat wprowadził tyle zmian „pod maską”, że dostosowanie doniego oddającego pełną władzę nad urządzeniem frameworka zająćma sporo czasu.

Tymczasem na scenie moderskiej pojawił się ciekawy submodułART, stworzony dla opensource’owego Androida (AOSP) 7.1.2,który umożliwia funkcjonalności frameworka Xposed naalternatywnych ROM-ach. Nie było to coś, co można sobie po prostuzainstalować: deweloperzy ROM-ów musieli zaadoptować submoduł dotworzonych przez siebie firmware. Później nie trzeba było nawetroota: stworzony tak system po prostu ujawniał wszystkie mechanizmydo podpięcia metod używanych przez moduły Xposed.

Ludzie rozwijający PurifyOSsięgnęli po wspomniany submoduł i przerobili go tak, by byłmożliwy do zainstalowania na alternatywnych ROM-ach jako flashowanyZIP, w trybie Recovery (np. poprzez TWRP) – nie trzeba więcprzerabiać wspomnianych ROM-ów. Przygotowano wersje dla wszystkichtrzech liczących się architektur. Możemy więc pobrać XposedSDK25 na arm64, arm oraz x86. Pod tym adresem znajdziecie teżwersję dla Magiska, alepóki co nie działa ona jeszcze.

Rozwiązanie przetestowano na smartfonie OnePlus 3T z Androidem7.1, ale sądząc po doniesieniach użytkowników, jakie pojawiająsię w wątku na forum XDA-developers,można założyć, że powinno działać też na innych urządzeniachz najnowszą wersją „robocika”.

Nie gwarantujemy oczywiście, że ruszą w ten sposób wszystkiemoduły Xposed, tym bardziej, że Rovo89 już ostrzegazainteresowanych,że to rozwiązanie nie zapewnia poprawnej implementacji całego APIXposed. Niemniej jednak wciąż przyznaje, że prace naddostosowaniem oficjalnego Xposed do Androida N zajmują mnóstwoczasu: podstawy wprowadzić jest łatwo, jednak diabeł tkwi wszczegółach. Jeśli więc zależy Wam np. na uruchomieniu modułuXprivacy na swoim nowym smartfonie, może to być godne uwagirozwiązanie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)