Yahoo News Digest – najważniejsze informacje ze świata w eleganckiej formie

Yahoo News Digest – najważniejsze informacje ze świata w eleganckiej formie

Yahoo News Digest – najważniejsze informacje ze świata w eleganckiej formie
Redakcja
09.05.2014 14:43

Po zmianie CEO w 2012 roku firma Yahoo wydaje się prosperować coraz lepiej i powoli zdobywać popularność. Gigant kiedyś znaczył naprawdę wiele, później jego popularność osłabła i została przyćmiona przez inne firmy, ale to nie znaczy, że nie wróci on do gry. Jest wręcz przeciwnie co pokazuje rozwój aplikacji mobilnych. Ostatnio zaprezentowano kolejną z nich, jaką jest Yahoo News Digest dla Androida. Ma ona na celu zapewnienie łatwego dostępu do najważniejszych informacji ze świata.

350107994647914433

Korzystanie z aplikacji nie wymaga logowania się do jakiejkolwiek usługi Yahoo ani zakładania konta. Jest to swoista gazeta w wydaniu elektronicznym zawierająca wszystkie najważniejsze informacje. W całym tym projekcie uwagę zwraca to, jak prezentowane są aktualności: nowe dane pojawiają się dwukrotnie w ciągu dnia, o godzinie 8 rano, a także 18 wieczorem. Użytkownik może przeglądać aktualności z tych okresów także z poprzednich dni, sam jednak nie może skonfigurować ręcznej synchronizacji. Niewielka ilość aktualności oraz wspomniany sposób aktualizacji zdradza cel aplikacji: pokazać to, co najważniejsze. Takie proste, a jakże potrzebne w pędzącym świecie, gdzie jesteśmy po prostu przygniatani ogromną ilością, często zupełnie nieistotnych informacji.

Same newsy są prezentowane w bardzo przejrzystej formie. Pod każdym z materiałów znajdują się odwołania do stron internetowych, Możliwe jest również udostępniania materiału innym np. za pomocą poczty email lub serwisów społecznościowych. Aplikacja umożliwia wybór regionu: Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, a także wersji międzynarodowej. Niestety nie znajdziemy tu interfejsu w języku polskim, a publikowane dane są po angielsku. Mimo wszystko warto się z nią zapoznać, chociażby ze względu na sam sposób działania. Potrzebujecie do tego Androida 4.0 lub nowszej jego wersji. Zarówno Yahoo News Digest jak i inne aplikacje tego producenta znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)