Yahoo w przeciwieństwie do Google blokuje obrazki w kliencie pocztowym

Yahoo w przeciwieństwie do Google blokuje obrazki w kliencie pocztowym

Yahoo w przeciwieństwie do Google blokuje obrazki w kliencie pocztowym
Redakcja
11.04.2014 01:24

Wśród wielu dostępnych dostawców usługi darmowej poczty email kilku zdecydowanie wyróżnia się możliwościami, popularnością, lub po prostu swoją wieloletnią tradycją i historią. Do ich grona zaliczyć można pocztę od Yahoo. Producent właśnie wypuścił nową wersję swojego klienta pocztowego dla platformy Android, która oprócz poprawek błędów wprowadza domyślnie ciekawą funkcję - wszystkie obrazki w wiadomościach email są blokowane, dla ochrony prywatności użytkownika. Można to oczywiście wyłączyć. Ruch ciekawy, bo jeszcze nie tak dawno temu Google zdecydowało się na coś zgoła odwrotnego: zezwoliło na wszystkie obrazki, przepuszczając je przez swoje serwery.

Obraz

Co znajdziemy w samym Yahoo Mail? Po uruchomieniu, użytkownik musi zalogować się do przynajmniej jednego z istniejących konta Yahoo, lub utworzyć nowe. Główne okno aplikacji przedstawia listę wiadomości w skrzynce odbiorczej. Wysuwany panel boczny pozwala na szybką zmianę konta, a w obrębie jego zmianę katalogu na inny, również z dostępem do spamu i kosza. Użytkownik może dodawać własne foldery, może także skorzystać z funkcji folderów inteligentnych, które automatycznie wybierają pocztę od kontaktów, lub zawierającą załączniki w formie plików. Aplikacja pozwala również na szybkie pobranie innych aplikacji od Yahoo, np. klienta Flickr i aplikacji pogodowej. Po wejściu w podgląd wiadomości użytkownik może ją usunąć, przenieść do innego folderu, zgłosić jako spam, oznaczyć gwiazdką, a także przekazać dalej. Formatka pisania nowej wiadomości umożliwia z kolei wybranie pól kopii i kopii ukrytej. Yahoo Mail obsługuje również motywy, dzięki czemu użytkownik może szybko zmienić wygląd aplikacji w taki, który znacznie bardziej mu odpowiada.

Ustawienia dzielą się na ogólne, gdzie można włączyć lub wyłączyć podgląd wiadomości i miniatury zdjęć w nich zawartych, a także ustawienia specyficzne dla każdego z dodanych kont. Tam użytkownik może wybrać dźwięk powiadomienia, kontrolować powiadomienia za pomocą wibracji i ikony na pasku stanu, a także synchronizować kontakty z książką adresową konta. Możliwy jest także wybór podpisu dodawanego do wiadomości wysłanych z urządzenia mobilnego, oraz automatyczne blokowanie wszystkich obrazów w wiadomościach email. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, posiada interfejs w języku polskim. Znajdziecie ją w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)