iOSKomunikacja/społecznośćPrzeglądarki internetoweYandex.Browser
Yandex.Browser ikona

Yandex.Browser

Producentem tego programu jest firma rosyjska lub inna bezpośrednio z nią powiązana. Z uwagi na sytuację w Ukrainie, redakcja zaleca stosowanie innych aplikacji. Więcej o potencjalnych zagrożeniach dotyczących rosyjskiego oprogramowania można przeczytać w naszej analizie.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Mobilna przeglądarka Yandex.Browser to ciekawa propozycja dla osób, które szukają prostej i wygodnej alternatywy dla systemowego Safari. Bardzo dobrze wykorzystuje możliwości nowych wersji iOS.

Sporą zaletą przeglądarki jest jej prędkość działania. Aplikacja zaraz po instalacji jest gotowa do pracy. Dodatkowo możemy skorzystać z trybu turbo, który zmniejszy ilość pobieranych danych i przyśpieszy działanie w przypadku słabego połączenia. Poza standardowymi opcjami dostępu do historii i dodawania do ulubionych możliwa jest synchronizacja danych pomiędzy urządzeniami i różnymi systemami. W tym celu należy zalogować się na swoje konto Yandex.

Przeglądarka pozwala nam także na wybór domyślnej wyszukiwarki. Co ciekawe na liście znajdziemy też rodzimy onet.pl. Z poziomu opcji możemy zmienić ustawienia prywatności czy też reakcje aplikacji na otwarcie nowej karty. Wspierane jest także wyszukiwanie za pomocą głosu. Obecnie Yandex nie posiada własnego mechanizmu blokady reklam, nie obsługuje też wtyczek. Wśród zalet należy wspomnieć o dobrze zaprojektowanym i ładnie wykonanym interfejsie. Autorzy pomyśleli nawet o takim elemencie jak pasek adresu umieszczony w dolnej części okna.

Yandex.Browser to ciekawa alternatywa nie tylko dla systemowego Safari. Dodatkowo, jeżeli ktoś korzysta z desktopowej wersji przeglądarki, może liczyć na synchronizację danych.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentYandex
Liczba pobrań142
Data aktualizacji28 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Yandex.Browser ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)