Yanosik ceni użytkowników smartfonów Huawei. Aplikacja jest dostępna w AppGallery

Yanosik trafił do AppGallery
Yanosik trafił do AppGallery
Oskar Ziomek

25.06.2019 23:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy Yanosika nie chcą biernie przyglądać się rozwojowi kolejnych sklepów z aplikacjami, które wkrótce mogą się stać cennym obszarem na zyskiwanie użytkowników. W tym przypadku mowa o AppGallery, czyli sklepie rozwijanym przez Huawei. Yanosik jest już w nim dostępny – by go pobrać, użytkownicy smartfonów tej marki nie muszą więc zaglądać do Sklepu Play.

Przyczyny takiego zachowania nie są przy tym w żaden sposób ukrywane. Twórcy zwracają uwagę, że dzięki temu ich aplikacja pozostanie dostępna dla nowych odbiorców wybierających smartfony Huawei, którzy w wyniku decyzji Donalda Trumpa nie będą mogli korzystać ze wszystkich dobrodziejstw Androida.

Yanosik w AppGallery w Huawei P20.
Yanosik w AppGallery w Huawei P20.

- Aplikacja Yanosik przekroczyła 8 mln pobrań. Ponad 1,5 mln z nich zainstalowano na smartfonach Huawei – komentuje Paweł Bahyrycz z firmy Yanosik. - To spora społeczność, która nie może pozostać bez naszego wsparcia. Postanowiliśmy więc udostępnić aplikację Yanosik w sklepie AppGallery. Dzięki temu użytkownicy systemu Yanosik oraz nowych smartfonów marki Huawei będą mogli na bieżąco aktualizować aplikację i korzystać z nowych, dodawanych systematycznie funkcji w zakresie komunikatora czy nawigacji.

Własny sklep z aplikacjami rozwijany jest przez Huawei od dawna. To tylko jeden z elementów "planu B". Od dłuższego czasu mówi się też o własnym systemie HongMeng. Według najnowszych doniesień, ten jest już w fazie intensywnych testów i na rynek może trafić nawet jeszcze tego roku, a najpóźniej wiosną w 2020 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)