YouTube kończy z klasycznym Studiem twórców. Czas polubić nowe YouTube Studio

YouTube kończy z klasycznym Studiem twórców. Czas polubić nowe YouTube Studio

YouTube kończy z klasycznym Studiem twórców, fot. Getty Images
YouTube kończy z klasycznym Studiem twórców, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
07.04.2020 13:56

YouTube jest na etapie wycofywania dotychczasowego Studia twórców, czyli narzędzia służącego do wgrywania, edytowania, opisywania i publikowania filmów na własnych kanałach. Od dłuższego czasu trwały testy nowego YouTube Studio, które teraz staje się jedynym dostępnym.

Proces obowiązkowego przejścia na nową aplikację jest rozłożony w czasie i ma się odbywać w ciągu kilku pierwszych miesięcy 2020 roku. Niektórzy być może mają więc ten etap już za sobą, szczególnie jeśli wcześniej dobrowolnie zaczęli korzystać z nowego YouTube Studio w ramach testów.

Innym mogło natomiast pozostać jeszcze kilka dni lub tygodni, by "pożegnać się" z dotychczasowym narzędziem. Nowe YouTube Studio jest wizualnie dużo nowocześniejsze, choć niektóre decyzje w zakresie jego projektowania mogą zaskakiwać.

YouTube wyłącza klasyczne Studio twórców, czas polubić nową wersję.
YouTube wyłącza klasyczne Studio twórców, czas polubić nową wersję.

Ciekawostką jest na przykład, iż nowe Studio nie zostało jeszcze wyposażone w ciemny motyw – opcję dostępną dziś w wielu serwisach Google'a, z YouTube'em na czele, którą producent lubi się chwalić. Twórcy przełączający się między ciemnym serwisem YouTube, a YouTube Studio, będą więc musieli przywyknąć do zmiany kolorystyki.

Innym rozczarowaniem może być planowane wyłączenie katalogu zasad związanych z muzyką, w którym można było łatwo sprawdzić, jakie są konsekwencje wykorzystania konkretnych utworów w filmach. Producent tłumaczy, iż usługa nie sprawdziła się, a w praktyce korzystało z niej mało osób.

The new and improved YouTube Studio is here

YouTube Studio to miejsce, w którym można nie tylko wgrywać i opisywać nowe filmy. Twórcy mają tu też dostęp do rozbudowanych statystyk czy narzędzia pozwalającego zarządzać komentarzami. Opcje wbudowane w Studio pozwalają także między innymi zweryfikować konto, by uaktywnić możliwość wgrywania własnych miniatur do filmów, a ostatecznie włączyć monetyzację, o ile twórca spełni odpowiednie warunki.

YouTube Studio na Androida i iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)