YouTube po liftingu jest bliżej telewizji

YouTube po liftingu jest bliżej telewizji

02.12.2011 11:12

Dziś w nocy YouTube zmienił swoją twarz. Co prawda osoby biorące udział w testach widziały elementy nowego wyglądu przez ostatnie 10 dni, ale od dziś nowa strona jest dostępna dla wszystkich.

Od dawna pracownicy YouTube w swoich wypowiedziach podkreślają, że portal jest spadkobiercą telewizji kablowej i kiedyś może ją zastąpić. Nowy projekt strony jest krokiem w tym właśnie kierunku. Głównym punktem, wokół którego skupiają się ostatnie zmiany, są podobne do telewizyjnych kanały, z tą różnicą, że w kablówce mamy ich setkę albo dwie, a na YouTube będą miliony. Duży przycisk „dodaj kanały” ma zachęcić użytkowników do korzystania z YouTube w ten właśnie sposób — jako z magazynu kanałów telewizyjnych. Oczywiście na początek YouTube sam podpowie, jakie kanały mogą nas zainteresować. Nie znikła również lista polecanych pojedynczych filmów, ale kanały są nowym celem istnienia YouTube.

Autorzy treści mogą wybrać dla swoich kanałów skórki, które dzielą się na dedykowane dla bloggerów (nowsze materiały będą pierwsze) i stacji telewizyjnych (z możliwością promowania pewnych materiałów). Nie obeszło się również bez integracji z Google+, dzięki której od razu po wejściu na YouTube można obejrzeć materiały wideo udostępnione przez osoby z kręgów. Facebook i Twitter również trochę zyskały, gdyż nowy YouTube ułatwia wysyłanie filmów na te serwisy. Zmianie uległy również aplikacje dające dostęp do YouTube poza przeglądarką, na przykład na konsolach Xbox 360 kanały zostały wyeksponowane celem ułatwienia dostępu.

Informacje o nowym wyglądzie strony można znaleźć na blogu Google, warto również obejrzeć prezentację możliwości YouTube po liftingu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)