r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube 12.10

Strona główna iOS Multimedia Streaming wideo oraz VOD
Pobierz program w oficjalnym sklepie iTunes
lub zeskanuj:

YouTube jest oficjalną aplikacją jednego z największych na świecie serwisów przeznaczonych do umieszczania i oglądania filmów z wykorzystaniem mechanizmu strumieniowania. Mimo iż początkowo serwis YouTube wymagał posiadania wtyczki Flash, ostatnie prace poczynione przez Google'a na rzecz większego wykorzystania technologii HTML5 sprawiły, że bez problemu można dziś oglądać większość umieszczonych w serwisie filmów z poziomu iPhone'a. Oficjalna aplikacja sprawia, iż jest to przy tym wygodne i wydajne.

Galeria programu

W porównaniu do wersji webowej, aplikacja posiada skromniejsze możliwości. Większość funkcji jest jednak dość rzadko wykorzystywana, przez co można uznać to za zaletę – użytkownik, który będzie korzystać tylko z podstawowych funkcji, nie powinien się zgubić, zaawansowany odbiorca może zaś w każdej chwili przejść do bardziej rozbudowanej, webowej wersji. Z poziomu aplikacji można oglądać filmy, czytać i publikować komentarze, zarządzać subskrypcjami i wiadomościami oraz, po prostu, bez ograniczeń poświęcać się odkrywaniu nowych rzeczy.

Jeśli chodzi o interfejs, u góry znajduje się wyszukiwarka i menu. Z poziomu menu można zalogować się do kilku kont, przejrzeć listy najważniejszych filmów, np. własne produkcje, dodane do ulubionych, historię przeglądania, itp. Prócz tego znaleźć tu też można subskrybowane kanały oraz propozycje kolejnych. Dla ułatwienia zostały one podzielone na kategorie, a jest ich na tyle dużo, że każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie. Z poziomu menu można też przejść do następnego panelu ustawień, gdzie znajduje się kilka rzadziej używanych funkcji, jednak wciąż mogących się przydać posiadaczom urządzeń mobilnych, np. możliwość włączenia filtru SafeSearch. Wyszukiwarka posiada za to funkcję podpowiadania wyników oraz rozpoznawania mowy.

Aplikacja posiada kilka funkcji, które dodatkowo ułatwiają korzystanie na małym ekranie iPhone'a. Podczas oglądania filmu wykonanie na nim gestu przesuwania w dół, spowoduje zminimalizowanie go do miniatury w dolnym prawym rogu ekranu (ten sam efekt można osiągnąć też naciskając na strzałkę skierowaną w dół na na widoku filmu), dzięki czemu nie wyłączając samego filmu, można kontynuować przeglądanie listy z innymi pozycjami. Innym przydatnym gestem jest złapanie miniatury filmu i przesunięcie jej w lewo, co powoduje wyłączenie go i zamknięcie samej miniatury.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Popularni youtuberzy mogą już uprawiać streaming na żywo – i na tym zarabiać

15
INTERNET 08.02.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Dostępny do niedawna wyłącznie dla wybrańców, streaming na żywo z mobilnej aplikacji YouTube’a trafia do większego grona odbiorców. Serwis oferuje teraz tę funkcję wszystkim twórcom, którym udało się zebrać grono 10 tys. subskrybentów. Ma się to przełożyć na jeszcze większe zainteresowanie serwisem, który dotychczas – przynajmniej w kwestii dostępności streamingu przez smartfony – stał za konkurencją, w tym na przykład Facebookiem. Docelowo opcja przesyłania obrazu na żywo z poziomu mobilnej aplikacji ma trafić do wszystkich użytkowników YouTube’a. Korzystanie z nowej możliwości ma być…

Projekt YouTube Unplugged: Google zamierza zastąpić tradycyjną telewizję

12
INTERNET 05.05.2016 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Google pracuje nad nową usługą dla YouTube. Jak wieść gminna niesie, jej robocza (i kto wie, czy nie ostateczna) nazwa to Unplugged. Serwis ma być płatny i dostarczać materiały z sieci telewizji kablowych. Jak podaje Bloomberg, szefostwo YouTubea jest już po rozmowach z największymi amerykańskimi korporacjami medialnymi, m.in. Viacom, Twenty-First Century Fox oraz CBS. Wiążące ustalenia nie zapadły, bo projekt Unplugged jest w powijakach i do konkretów jeszcze długa droga. Czym ma być YouTube Unplugged? Google w zamian za abonament (wg Bloomberga, firma chce pobierać miesięcznie nie więcej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.