r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

YouTube 12.44

Strona główna iOS Multimedia Streaming wideo oraz VOD

YouTube jest oficjalną aplikacją jednego z największych na świecie serwisów przeznaczonych do umieszczania i oglądania filmów z wykorzystaniem mechanizmu strumieniowania. Mimo iż początkowo serwis YouTube wymagał posiadania wtyczki Flash, ostatnie prace poczynione przez Google'a na rzecz większego wykorzystania technologii HTML5 sprawiły, że bez problemu można dziś oglądać większość umieszczonych w serwisie filmów z poziomu iPhone'a. Oficjalna aplikacja sprawia, iż jest to przy tym wygodne i wydajne.

Galeria programu

W porównaniu do wersji webowej, aplikacja posiada skromniejsze możliwości. Większość funkcji jest jednak dość rzadko wykorzystywana, przez co można uznać to za zaletę – użytkownik, który będzie korzystać tylko z podstawowych funkcji, nie powinien się zgubić, zaawansowany odbiorca może zaś w każdej chwili przejść do bardziej rozbudowanej, webowej wersji. Z poziomu aplikacji można oglądać filmy, czytać i publikować komentarze, zarządzać subskrypcjami i wiadomościami oraz, po prostu, bez ograniczeń poświęcać się odkrywaniu nowych rzeczy.

Jeśli chodzi o interfejs, u góry znajduje się wyszukiwarka i menu. Z poziomu menu można zalogować się do kilku kont, przejrzeć listy najważniejszych filmów, np. własne produkcje, dodane do ulubionych, historię przeglądania, itp. Prócz tego znaleźć tu też można subskrybowane kanały oraz propozycje kolejnych. Dla ułatwienia zostały one podzielone na kategorie, a jest ich na tyle dużo, że każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie. Z poziomu menu można też przejść do następnego panelu ustawień, gdzie znajduje się kilka rzadziej używanych funkcji, jednak wciąż mogących się przydać posiadaczom urządzeń mobilnych, np. możliwość włączenia filtru SafeSearch. Wyszukiwarka posiada za to funkcję podpowiadania wyników oraz rozpoznawania mowy.

Aplikacja posiada kilka funkcji, które dodatkowo ułatwiają korzystanie na małym ekranie iPhone'a. Podczas oglądania filmu wykonanie na nim gestu przesuwania w dół, spowoduje zminimalizowanie go do miniatury w dolnym prawym rogu ekranu (ten sam efekt można osiągnąć też naciskając na strzałkę skierowaną w dół na na widoku filmu), dzięki czemu nie wyłączając samego filmu, można kontynuować przeglądanie listy z innymi pozycjami. Innym przydatnym gestem jest złapanie miniatury filmu i przesunięcie jej w lewo, co powoduje wyłączenie go i zamknięcie samej miniatury.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

YouTube ma nowe logo. Spore zmiany w samym serwisie i aplikacjach

97
OPROGRAMOWANIE 29.08.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

YouTube mimo swej ogromnej popularności, nigdy nie był serwisem, który w kwestii interfejsu ochoczo podążał za trendami. Wręcz przeciwnie, latami największy serwis wideo, także po przejęciu przez Google, wyglądał na przestarzały. Zmienia się to na naszych oczach, a twarzą tych zmian jest nowe logo. Jest to pierwsza taka modyfikacja od 12 lat. Nie można mówić o rewolucji pod względem wzornictwa: czerwony kształt naśladujący stary telewizyjny kineskop przeniósł się zza części Tube przed YouTube i zyskał przycisk play. Oczywiście nowy logotyp to dopełnienie znacznie dalej idących zmian w…

Aplikacja YouTube dostosuje rozmiar każdego wideo do ekranu smartfona

17
OPROGRAMOWANIE 23.06.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Na tegorocznej konferencji VidCon poznaliśmy najbliższe plany Google związane z rozwojem YouTube. Wśród poruszonych tematów znalazła się wirtualna rzeczywistość, YouTube TV i szereg usprawnień mających wpłynąć na sposób korzystania z platformy, w tym automatyczne dostosowywanie wideo w mobilnej aplikacji YouTube. Google na konferencji pochwaliło się liczbą widzów – przekroczony został kolejny próg: 1,5 mld zalogowanych użytkowników odwiedza YouTube każdego miesiąca. To ogromna liczba, w której znaczną część stanowią młodzi widzowie. Jednego jest więc pewne, nadchodzą nieciekawe czasy dla…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.