r   e   k   l   a   m   a
reklama

YouTube 13.01.5

Strona główna iOS Multimedia Streaming wideo oraz VOD
Pobierz program
lub zeskanuj:

YouTube jest oficjalną aplikacją jednego z największych na świecie serwisów przeznaczonych do umieszczania i oglądania filmów z wykorzystaniem mechanizmu strumieniowania. Mimo iż początkowo serwis YouTube wymagał posiadania wtyczki Flash, ostatnie prace poczynione przez Google'a na rzecz większego wykorzystania technologii HTML5 sprawiły, że bez problemu można dziś oglądać większość umieszczonych w serwisie filmów z poziomu iPhone'a. Oficjalna aplikacja sprawia, iż jest to przy tym wygodne i wydajne.

W porównaniu do wersji webowej, aplikacja posiada skromniejsze możliwości. Większość funkcji jest jednak dość rzadko wykorzystywana, przez co można uznać to za zaletę – użytkownik, który będzie korzystać tylko z podstawowych funkcji, nie powinien się zgubić, zaawansowany odbiorca może zaś w każdej chwili przejść do bardziej rozbudowanej, webowej wersji. Z poziomu aplikacji można oglądać filmy, czytać i publikować komentarze, zarządzać subskrypcjami i wiadomościami oraz, po prostu, bez ograniczeń poświęcać się odkrywaniu nowych rzeczy.

Jeśli chodzi o interfejs, u góry znajduje się wyszukiwarka i menu. Z poziomu menu można zalogować się do kilku kont, przejrzeć listy najważniejszych filmów, np. własne produkcje, dodane do ulubionych, historię przeglądania, itp. Prócz tego znaleźć tu też można subskrybowane kanały oraz propozycje kolejnych. Dla ułatwienia zostały one podzielone na kategorie, a jest ich na tyle dużo, że każdy powinien móc znaleźć coś dla siebie. Z poziomu menu można też przejść do następnego panelu ustawień, gdzie znajduje się kilka rzadziej używanych funkcji, jednak wciąż mogących się przydać posiadaczom urządzeń mobilnych, np. możliwość włączenia filtru SafeSearch. Wyszukiwarka posiada za to funkcję podpowiadania wyników oraz rozpoznawania mowy.

Aplikacja posiada kilka funkcji, które dodatkowo ułatwiają korzystanie na małym ekranie iPhone'a. Podczas oglądania filmu wykonanie na nim gestu przesuwania w dół, spowoduje zminimalizowanie go do miniatury w dolnym prawym rogu ekranu (ten sam efekt można osiągnąć też naciskając na strzałkę skierowaną w dół na na widoku filmu), dzięki czemu nie wyłączając samego filmu, można kontynuować przeglądanie listy z innymi pozycjami. Innym przydatnym gestem jest złapanie miniatury filmu i przesunięcie jej w lewo, co powoduje wyłączenie go i zamknięcie samej miniatury.

© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

Aplikacja YouTube z nową funkcją: Google walczy z uzależnieniem

23
12.05.2018  •  Mateusz Budzeń

Na tegorocznej konferencji Google I/O dowiedzieliśmy się o nowym celu firmy z Mountain View – zwalczanie uzależnienia od smartfonów. Wykorzystany zostanie nowy ekran, który pojawi się w nadchodzącym Androidzie P. Google jednak nie zamierza ograniczać się wyłącznie do swojego systemu operacyjnego. W mobilnej aplikacji YouTube pojawiła się nowa opcja, której zadaniem jest zwrócenie uwagi użytkownika na długość czasu poświęcanego na oglądanie filmików. Funkcja nazywa się Przypomnij mi o zrobieniu przerwy. Użytkownik sam decyduje o częstotliwości przypomnień. Opcja znalazła się w ustawieniach…

YouTube na najnowszych iPhone'ach odtwarza już filmy w HDR

51
11.05.2018  •  Oskar Ziomek

Aplikacja YouTube na smartfonach z systemem iOS otrzymała właśnie ważną aktualizację. Uaktywnia ona możliwość odtwarzania filmów HDR na iPhonach 8, 8 Plus oraz jubileuszowym iPhonie X. Użytkownicy najnowszych smartfonów Apple mogą więc od teraz cieszyć się wysoką rozpiętością tonalną w filmach; właściwie przygotowane nagrania będą się wówczas cechować wyższym kontrastem i żywszymi kolorami. Co istotne, by korzystać z nowych ustawień jakości nie trzeba w zasadzie nic robić. Wśród opcji rozdzielczości podczas odtwarzania filmu na YouTubie pojawiają się nowe ustawienia, które pozwalają włączyć…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic